6°C bezchmurnie

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Toruniu? Prezydent Zaleski zabrał głos

Piłka Nożna, Mistrzostwa świata piłce nożnej Toruniu Prezydent Zaleski zabrał głos - zdjęcie, fotografia

W połowie marca FIFA wybrała Polskę organizatorem mistrzostw świata do lat 20. Turniej odbędzie się w naszym kraju w przyszłym roku.

W 2019 roku do Polski przyjadą najlepsze drużyny młodzieżowe na świecie. Nasz kraj wygrał walkę o organizację turnieju z Indami. Przypomnijmy, że w 2017 roku w Polsce odbyły się mistrzostwa Europy do 21 lat, a w 2015 roku finał Ligi Europy.

Pewne jest, że najlepsi piłkarze do 20 lat odwiedzą na pewno stadiony w Tychach, Łodzi, Lublinie, Lubinie, Gdyni czy Bydgoszczy. Jednak PZPN deklaruje, że impreza musi odbyć się w 12 miastach.

- Ze względów prestiżowych lepiej będzie, jeśli impreza odbędzie się w 12 miastach. Organizacyjnych również, bo inaczej w ostatniej kolejce fazy grupowej mogłoby dojść do sytuacji, że na jednym stadionie musiałyby zostać rozegrane dwa mecze jednego dnia - mówi prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

 

Czy to oznacza, że jest szansa, aby w przyszłym roku niektóre mecze zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim przy Bema? Zapytaliśmy o to prezydenta Torunia. Michał Zaleski zdradził nam, że w poniedziałek magistrat złożył wniosek, w którym nasze miasto zgłasza swoją kandydaturę na miasto satelickie.

– Toruń może pochwalić się odpowiednią bazą sportową, aby zostać miastem satelickim podczas tak prestiżowej imprezy, jak Mistrzostwa Świata do lat 20. Chcemy, żeby Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego przy ul. Bema pełnił funkcję bazy treningowej oraz miejsca rozgrywania spotkań. Decyzja w tej sprawie zapadnie jesienią, ale liczymy, że oferta i deklaracja Torunia zostaną przyjęte pozytywnie, a toruńscy kibice będą mieli okazję do oklaskiwania zawodników w tej mistrzowskiej rywalizacji - mówi dla Oto Toruń Michał Zaleski.

Mistrzostwa świata do lat 20 w Polsce rozpoczną się 25 maja 2019 roku, a zakończą się 16 czerwca 2019 r. Mecz otwarcia i finał odbędą się na stadionie Widzewa w Łodzi.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Toruniu? Prezydent Zaleski zabrał głos komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się