Minister z rządu Morawieckiego odwiedzi nasze miasto. Toruń postawi na drony?

Biznes, Minister rządu Morawieckiego odwiedzi nasze miasto Toruń postawi drony - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 18/10/2018 14:30

W najbliższy weekend (19-20 października) w Arenie Toruń już po raz trzeci odbędą się targi “DroneTech Poland 3rd World Meeting”. Jednym z gości będzie minister przedsiębiorczości i technologii.

W trakcie targów będzie można z bliska przyjrzeć się pojazdom, systemom bezzałogowym i autonomicznym. Celem wydarzenia jest zapoznanie z przestrzenią, w której można poznać przyszłość bezzałogowych i autonomicznych technologii działających w służbie człowiekowi. To spotkanie dla ludzi, którzy znajdują zastosowania dla dronów w przemyśle, transporcie, rekreacji, bezpieczeństwie, edukacji i nauce.

Międzynarodowe targi mają połączyć naukowców, biznesmenów i ekspertów od nowoczesnych technologii bezzałogowych. W programie znajdziemy bowiem również - poza pokazami i prezentacjami - konferencję ekspertów w dziedzinie technologii, prawa i bezpieczeństwa. W panelu dyskusyjnym udział weźmie także minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Zaplanowano także  podpisanie aneksu do porozumienia o współpracy nad wdrożeniem pilotażu usług bezzałogowych statków powietrznych (BSP) pomiędzy Toruniem, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i  Polskim Funduszem Rozwoju. Dzięki temu Toruń zostanie włączony do finansowanej w ramach programu Unii Europejskiej koncepcji U- Space. W efekcie nasze miasto ma szansę stać się jednym z 2 najważniejszych ośrodków wyznaczających trendy w technologii bezzałogowej i autonomicznej.

Włączenie miasta Torunia we wdrażanie i obsługę koncepcji U-Space ma mieć istotne znaczenie dla zwiększania  bezpieczeństwa mieszkańców Torunia. Chodzi o rozwiązania dotyczące wspierania dronami zrównoważonego rozwoju miasta w zakresie bezpieczeństwa publicznego (szczególnie wzdłuż szlaków wodnych), zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska (identyfikacja nielegalnych wysypisk, walki ze smogiem), inspekcji budowlanych czy wspomagania transportu publicznego.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

centrum wsparcia biznesu, jadwiga emilewicz - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama