9°C słabe opady deszczu

Minister spał... Znamy szczegóły karambolu z udziałem Antoniego Macierewicza!

Wiadomości, Minister spał Znamy szczegóły karambolu udziałem Antoniego Macierewicza! - zdjęcie, fotografia

Tygodnik Wprost publikuje nowe informacje dotyczące styczniowego wypadku z udziałem ministra obrony narodowej, do którego doszło w Lubiczu pod Toruniem.

Przypomnijmy. W styczniu br. na drodze krajowej nr 10 w Lubiczu pod Toruniem doszło do karambolu, w którym uczestniczyło w sumie osiem pojazdów, w tym dwie rządowe limuzyny. Jednym z samochodów podróżował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który wracał z sympozjum w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka. Trzy osoby zostały poszkodowane, ministrowi nic się nie stało. Zaraz po zdarzeniu pojechał do Warszawy innym samochodem.

Szczegóły tego wypadku opisuje tygodnik Wprost. Jak czytamy, rządową kolumnę prowadziła Skoda, której kierowca nagle skręcił na zjazd na Lubicz. Jadące za nim BMW 750, wiozące Antoniego Macierewicza, pojechało jednak prosto. Zamykające kolumnę BMW X5 starało się dogonić "uciekający" samochód z szefem MON.

Jednak limuzyna z ministrem Macierewiczem zaczęła hamować przed sygnalizacją świetlną. BMW 750 zdołało zatrzymać się przed skrzyżowaniem, nie udało się to jednak modelowi X5. I właśnie wtedy doszło do zderzenia. Na tym się jednak nie skończyło. Oba auta należące do Żandarmerii Wojskowej uderzyły jeszcze w inne samochody cywilne.

Biegli szacują, że BMW X5 poruszało się z prędkością od 80 do 150 km/h - pisze Wprost.

Minister Antoni Macierewicz powiedział śledczym, że w momencie wypadku spał. Pewne jest natomiast, że kolumna miała włączone sygnały świetlne, czyli mogła przekroczyć obowiązujące ograniczenia prędkości.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Minister spał... Znamy szczegóły karambolu z udziałem Antoniego Macierewicza! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się