10°C bezchmurnie

Miłośnicy brydża zagrają w Toruniu

Inne dyscypliny, Miłośnicy brydża zagrają Toruniu - zdjęcie, fotografia

W Toruniu w końcu będzie można pograć profesjonalnie w Brydża. Przed nami turniej par zaliczany do Grand Prix Torunia i Powiatu Toruńskiego w Brydżu Sportowym.

Do tej pory w brydża w regionie można było pograć w Krobi. Właśnie tam odbywało się GP Powiatu Toruńskiego. Jednak ze względu między innymi na ilość chętnych i wielkość imprezy Klub Sportowy Krobia postanowił, że tym razem turniej odbędzie się w naszym mieście.

Gracze będą mieć bardzo dobre warunki do gry. Wszak cykl będzie organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Planowania Przygód. Co miesiąc zawodnicy będą rywalizować w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Władysława Łokietka 3 w Toruniu (obok Młyna Wiedzy).

Grand Prix Torunia i Powiatu Toruńskiego w Brydżu Sportowym będzie się składać z dziewięciu turniejów. Oczywiście po ostatnim zostanie wyłoniony zwycięzca

- Wtedy też okaże się kto został triumfatorem w Mistrzostwach Torunia i Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego - informuje jeden z organizatorów Krzysztof Dzierżak.

Pierwsze Grand Prix odbędzie się 20 stycznia, od godziny 10:00 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. Jeśli chcecie zagrać, to wystarczy przyjść na imprezę. Zgłoszenia będą przyjmowane tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. 

- Turniej na zapis maksymalny prowadzony będzie w formule, w której wraz z upływem kolejnych rund, rywalizować ze sobą będą pary o zbliżonym poziomie gry - mówi Krzysztof Dzierżak.

(FS)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Miłośnicy brydża zagrają w Toruniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się