15°C bezchmurnie

Michał Zaleski w końcu podjął decyzję w sprawie kandydowania

Prezydent Torunia, Michał Zaleski końcu podjął decyzję sprawie kandydowania - zdjęcie, fotografia

Michał Zaleski jest już oficjalnie kolejnym kandydatem na prezydenta Torunia w nadchodzących wyborach samorządowych.

Dziś (5 września) punktualnie o godzinie 11:00 w Ogrodzie Muzyków Michał Zaleski zdradził, że będzie starać się już po raz piąty zostać prezydentem naszego miasta. Zaleski ogłosił swoją kandydaturę w towarzystwie swojej córki z mężem oraz syna z narzeczoną. Prezydent podkreślał, że była to dla niego trudna decyzja, ale wciąż jest w stanie kontynuować „swoją drogę”.

- Jestem gotów kontynuować moją pracę z niezmienną energią. Mówię to w pełni swoich sił i zdrowia. Proszę, żeby torunianie zaakceptowali moją decyzję i drogę do kolejnej kadencji. Proszę też o głosy w październikowych wyborach - dodał Zaleski.

Michał Zaleski zapowiedział, że w trakcie najbliższych tygodni zaprezentuje swój program wyborczy. Jednak stwierdził, że na pewno nie będzie licytował się na nierealne pomysły i wchodzić w spory natury politycznej.

- Oferuję torunianom swoje doświadczenie, wysiłek i determinację. Wszystko, co udało się osiągnąć w Toruniu jest tego gwarancją. Umiem pracować dla mieszkańców i dotrzymuję danego słowa - mówił prezydent.

Michał Zaleski swoją decyzję ogłosił w toruńskim Ogrodzie Muzyków.

Prezydent Torunia Michał Zaleski wygrywał wszystkie wybory po upadku komunizmu, w których to mieszkańcy wybierali najwyższy urząd w mieście - w 2002, 2006, 2010 oraz 2014 roku. Tylko w pierwszych musiał rywalizować z kandydatem w drugiej turze. Rywalem Zaleskiego był Jan Wyrowiński. W pierwszym głosowaniu Zaleski uzyskał 25,87, a Wyrowiński 24,38. W powtórce Zaleski zdobył 50,96, a Wyrowiński 49,04, o elekcji zadecydowało zaledwie 810 głosów. 

Michał Zaleski urodził się 14 lipca 1952 roku w, oddalonym 90 kilometrów od Torunia, Kamieniu. Jest żonaty z Krystyną Zaleską, dyrektor Szpitala Miejskiego w Toruniu. Ma dwoje dzieci - Monikę i Jakuba. Ukończył geografię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz zdobył wykształcenie podyplomowe z organizacji i kierowania na Uniwersytecie Warszawskim.

Więcej szczegółów dot. planów oraz programu Michała Zaleskiego wkrótce na Oto Toruń.

(Filip Sobczak)

fot. Adam Zakrzewski/UMT

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Michał Zaleski w końcu podjął decyzję w sprawie kandydowania komentarze opinie

  • gość 2018-09-05 12:18:44

    Dzięki Panu nasze miasto jest niebotycznie zadłużone, może nadszedł już czas aby to zakończyć? Upadają nasze lokalne firmy, tysiące ludzi traci pracę. Jeśli chodzi o szpital na Batorego to czy to nie jest przypadek, że jego dyrektorem jest Pani Zaleska? uważam, że jest on źle zarządzany, wielu osobom jest tam odmawiana pomoc medyczna. Najgorsze jest to, że nie ma żadnych konkretnych kontrkandydatów na to stanowisko i najprawdopodobniej znów Pan Zaleski będzie prezydentem...

  • rafał - niezalogowany 2018-09-05 12:27:14

    jedyny sluszny wybor, ma wogole kontrkandydatow hehe?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-05 12:39:06

    WYGRANa w kieszeni najlepszy prezydent Torunia

  • Gośćj - niezalogowany 2018-09-05 13:19:30

    Uff... Kamień z serca :)) Powodzenia Panie Michale :))

  • Gość - niezalogowany 2018-09-05 13:22:53

    Nie ma lepszego prezydenta niż Zalewski !!!!

  • gość 2018-09-05 13:52:19

    Zalewskiemu już podziękujemy. Gość zadłuża Toruń, nie ma nie miasto żadnego pomysłu. Nie robi żadnych inwestycji, bo stawianie Jordanek itp to nie inwestycja to gigantyczne długi i dopłacanie do "sztuki i kultury".

  • gość 2018-09-05 13:53:14

    Zadłużenie i nepotyzm - Michał Zaleski w skrócie.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-05 13:55:33

    Cudowna wiadomość! Na to czekaliśmy! Wreszcie zwycięży praca, a nie lans! Powodzenia!

  • Ooooo - niezalogowany 2018-09-05 14:05:16

    Panie Michale czas pana już minął . Zero inwestycji w przemysł dający pracę torunianom tylko zadłużanie miasta przez nie potrzebne nam obiekty kultularne . Nie tędy droga , ale kto teraz będzie chciał przejąć stery? Ja takiego kandydata nie widzę kto podźwignął by te zadłużenie .

  • Gość - niezalogowany 2018-09-05 17:27:42

    Haslo dla Dla wladzy obiecam wszystko!

  • Janek - niezalogowany 2018-09-05 18:30:50

    Czas na zmiany w Toruniu. Czas odbetonować ten układ polityczno-towarzysko-biznesowy. Michałowi Zaleskiemu stanowcze nie.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-05 22:15:00

    Do chwili rozpoczęcia remontu ul.Turystycznej byłam za naszym prezydentem teraz pójdę głosować na byle kogo tylko nie na niego. Firma wygrała przetarg za najniższe pieniądze i odpowiednio do tych pieniędzy wykonuje zlecenie Przykładem jest chodnik kostka położona byle jak , trzeba patrzeć pod nogi zwłaszcza przy wyjazdach z bram takie nierownosci na dzień tkwią stare władzy do studzienek na chodniku.A miało być tak pięknie , jak jest ,nie będzie sygnalizacji i dobrze bo mało osób chodzi , ale tor wyścigowy idealny .może ktoś zza biurka pomyślał by chociaż o bramie nad ulicą miedzy Dozynkowa a Gościnną z radarem na obie strony bo znaki drogowe nic nie dają . Będzie cud ulica tylko kto wytrzyma przez 24 godziny ten szum i chaos .Miało być wszystko nie ma nic Po kwocie Jaka była przeznaczona na remont wiedziałam że będzie wielkie byle co, i się nie pomyliłam.

  • Gość 6. 09.2018 - niezalogowany 2018-09-06 07:43:58

    A Jordanki, kto pomyślał o mieszkańcach Osiedla Młodych, mieszkańcy, to dziś w przewadze ludzie starsi. Głośne imprezy i hałas przede wszystkim nie kończących się prób nie pozwalają odpoczywać w dzień i spać w nocy, ale kogo to obchodzi. Prócz tego całoroczny szum klimatyzacji na dachu Cinema, Apteki. Sama bryła budynku Jordanki przypomina najgorszy okres ruskich pomysłów budowlanych - beton, beton i smutek, ale na tą zmianę już za późno. Dziękuję.

  • gość 2018-09-06 08:57:27

    Poza tym że są inwestycje w infrastrukturę za co należy chwalić samorząd niestety inwestycje w przemysł poza wazeliniarstwem do rydzyka i oddawaniu mu ziemi za bezcen nie zrobiono nic aby utworzyć nowe miejsca pracy.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-06 15:55:03

    KIEDYŚ CZERWONY A TERAZ CALUJE PIERŚCIENIE KLEROWI! TYLKO WLADZA SIĘ LICZY

  • Gość - niezalogowany 2018-09-06 18:18:10

    Cięć powinien dawno być za matactwa rozliczony..

  • Gość - niezalogowany 2018-09-06 18:24:01

    Telewizja MSM czyli Jego przedstawiaja rzady Michała jak Telewizja Polska rzady PiS Morawieckiego a kiedys Szydło! Orlowski na 1 Czasu Gospodarzy-!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-09 21:25:14

    Napewno duzym sukcesem Michala jest sprawne przeprowadzenie rozbudowy ulicy Olsztynskiej!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-09 21:32:49

    No wlasnie ile to lat trwa Panie Prezydencie? SZKODA ZE NIE PYTAJA dziennikarze z TV Torun!

  • Czesław - niezalogowany 2018-10-11 12:24:20

    Wybudował most na zadupiu i dalej trzeba stać w korkach. Niestety alternatywy brak