Partie Polityczne, Michał Jakubaszek Meteorologia polityczna - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 04/11/2019 13:25

– W parlamentarnych ławach nie zobaczymy Przemysława Termińskiego, który w szczególności od kibiców toruńskiego żużla otrzymał czerwoną kartkę. Nie pomogła zmiana na historyczną nazwę klubu Apator, ani też powrót toruńskich wychowanków – pisze w felietonie dla "Oto Toruń" toruński radny Michał Jakubaszek.

Polska złota jesień w pełni. Ostatnie plakaty i materiały wyborcze znikają ze słupów i latarni, niczym spadające liście z drzew. Tymczasem żadna prognoza pogody nie przewidywała takich zmian jakie nastąpiły na naszym toruńskim, politycznym podwórku. Po 22 latach z Sejmem pożegnała się poseł Anna Sobecka. Choć nie można jej odmówić aktywności, a w poprzednich latach cieszyła się ogromnym poparciem, to zabrakło naprawdę niewiele do reelekcji.

W parlamentarnych ławach nie zobaczymy także Przemysława Termińskiego, który w szczególności od kibiców toruńskiego żużla otrzymał czerwoną kartkę. Nie pomogła zmiana na historyczną nazwę klubu Apator, ani też powrót toruńskich wychowanków. W wyborczych szrankach odpadli również Łukasz Zbonikowski, Krzysztof Czabański i Zbigniew Sosnowski.

Wielki powrót odnotował za to Zbigniew Girzyński. A przecież jeszcze cztery lata temu lokalni meteorolodzy przepowiadali w gazetach, że przeminął z wiatrem. Jak się jednak okazuje, w polityce taki okres to dosłownie lata świetlne i prognozy polityczne przypominają raczej wróżenie z fusów. Mamy za to trzech nowicjuszy - Anna Gembicka, Iwona Hartwich i Mariusz Kałużny. Z pewnością nie brakuje im zapału. Co ciekawe, Anna Gembicka została też najmłodszą posłanką w tej kadencji Sejmu.

Na dworze coraz chłodniej, choć temperatura politycznych sporów wcale nie maleje. Każdy powód do podgrzania atmosfery jest dla polityków okazją do rozbłyśnięcia w blasku kamer i jupiterów. Nie jestem meteorologiem i przepowiadać pogody nie potrafię, ale jednego jestem pewien. W polityce nawet zimą może być gorąco. 

Michał Jakubaszek, toruński radny i adwokat.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Michał Jakubaszek: Meteorologia polityczna komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 23:59:08

    Spoko wstęp, a gdzie reszta felietonu?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama