Miasto zamierza zmienić politykę parkingową w centrum Torunia

Drogi, Miasto zamierza zmienić politykę parkingową centrum Torunia - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 15/10/2019 09:00

Dziś (15 października) w Toruniu rusza specjalne badanie funkcjonowania obszarów parkingowych w Toruniu. Wyniki mają wskazać i określić kierunki rozwoju polityki parkingowej.

Znalezienie miejsca parkingowego na toruńskiej starówce i w okolicach to spore wyzwanie dla mieszkańców naszego miasta i turystów. Zdają sobie z tego sprawę nasi urzędnicy, dlatego Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia zlecił badanie funkcjonowania obszarów parkingowych w Toruniu. Od dziś firma zewnętrzna, którą wybrał magistrat weźmie pod lupę parkingi w centrum miasta i jego bliskim sąsiedztwie.

– Przez najbliższe tygodnie zostaną przeprowadzone badania napełnienia miejsc parkingowych oraz rotacji parkujących pojazdów na parkingach położonych w centrum miasta i jego bliskim sąsiedztwie. Przeprowadzi je wyspecjalizowana firma LEA24 – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Badania mają wskazać i określić kierunki rozwoju polityki parkingowej w Toruniu. Od dziś w centrum i okolicach będziecie mogli spotkać osoby ubrane w odblaskowe kamizelki i wyposażone w identyfikator. – Jednym z elementów prowadzonego badania będzie ankieta przeprowadzona wśród kierowców. Zostaną oni przepytani m.in. o cel podróży, czas poszukiwania wolnego miejsca do parkowania – dodaje Kobus-Pęńśko.

Ankieterzy będą pytać także między innymi o wprowadzenie opłat parkingowych w Toruniu w weekendy. Badanie potrwa do końca października. Zastanówcie się dobrze nad odpowiedziami - mogą one wpłynąć na nową politykę parkingową w mieście.

(FS)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

parkingi, parkowanie na starówce, toruń, mzd, nowa polityka parkingowa - komentarze opinie

  • gość 2019-10-15 14:44:32

    Może będą wreszcie bezpłatne dla mieszkańców i pracowników Starówki!

  • Przemek - niezalogowany 2019-10-15 16:16:08

    "Przez najbliższe tygodnie zostaną przeprowadzone badania napełnienia miejsc parkingowych"
    To musieli zewnętrzną firmę zatrudnić?
    Mogę od razu im powiedzieć: Miejsca parkingowe są cały czas napełnione.
    Komu wystawić fakturę?

  • Gość8 - niezalogowany 2019-10-15 18:41:57

    Super opłata za weekendy najlepiej 7 zł za godzinę może to redukuje turystów którzy przjedzaja i zajmują miejsca mieszkańcom miasta

  • Cb - niezalogowany 2019-10-15 23:24:04

    Miejsca parkingowe na terenie starówki są zazwyczaj zajęte. Mieszkańcy nie mają wyznaczonych miejsc parkingowych za które i tak odprowadzają opłaty. Może w końcu jakiś parking dla mieszkańców, oczywiście bezpłatny. (.np.mieszkaniec rubinkowa za postój pod blokiem nic nie płaci, czy on jest lepszy?) Może pan Zale..... coś z tym zrobi, najlepszy prezydent miasta !!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 00:34:24

    Po co pytać, niech sami spróbują zaparkować w weekend w samo południe to sobie obliczą ile czasu zajmuje znalezienie miejsca,nie wspominając o zmarnowanym paliwie...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 00:36:34

    Wykupienie miejsca dla mieszkańca hmm ok.700zł? Chyba jakoś tak. Śmieszne.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 06:39:52

    Pojebalo się w dupach
    Na piechotę wiesniaki.auto w lysomicach niech zostawiom.pozdro

  • kicia - niezalogowany 2019-10-16 07:36:17

    Starówka jeśli bezpłatne parkowanie to tylko dla mieszkańców,a ci co pracują ? no sorry po cholere autem się tam pcha? Można dojechać busem,tramwajem czy rowerem. Zapomniałem, co sąsiad by powiedział jakby zobaczył ,że jedzie busem .Auto to status. tylko ,że teraz rowery sa droższe od aut,także ten tego.....

  • do kicia - niezalogowany 2019-10-16 20:22:19

    Kicia, rozumu to ty nie pozjadałaś :D To, że ty masz taką dogodność jak regularnie jeżdżące autobusy, tramwaje itd, to nieznaczny że wszyscy prawda? Rower też gdzieś trzeba przypiąć, a na starówce trochę strach zostawić jak tam w biały dzień nożem potrafią człowieka trafić, to co dopiero jak zobaczą rower "droższy od auta" zresztą dojeżdżać 40km dziennie rowerem w jedną stronę słabo mi się uśmiecha. Pewnie jesteś za młoda i za głupiutka ale może to zrozumiesz:

    "Ja, to proszę pana mam bardzo dobre połączenie:
    Wstaję rano, za piętnaście trzecia, latem to już widno.
    Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem.
    Śniadanie jadam na kolację, tylko wstaję i wychodzę."
    "No ubierasz się pan"
    "Płaszcz, jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu? Do PKS mam 5 kilometry.
    O czwartej za piętnaście jest PKS."
    "I zdążasz pan?"
    "Nie. Ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się.
    Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka.
    Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa.
    Mleko, widzi pan, ma najszybszy transport. Inaczej się zsiada.
    W Szymanowie znoszę bańki i łapię okazję.
    Na Ochocie w elektryczny do stadionu.
    A potem to już mam z górki.
    Bo tak: w 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu.
    Znaczy w robocie.
    I jest za piętnaście siódma.
    To jeszcze mam kwadrans, to sobie obiad jem w bufecie.
    To po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu.
    I góra 22:50 jestem z powrotem.
    Golę się, jem śniadanie i idę spać."

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 13:03:10

    Bezpłatne parkingi dla Motocyklistów jak w innych miastach w PL

  • gość 2019-10-17 21:54:40

    A w innych miastach też sami debile jeżdżą jak w Toruniu? U nas to dla motocyklistów powinno się wnieść opłaty za korzystanie z dróg, parkingów, zwiększyć OC i koszt przeglądów.

  • gość 2019-10-24 11:28:20

    Parking BEZPŁATNY - tylko dla mieszkańców starówki toruńskiej. Dla turystów parking np. przy ul. turystycznej ( nowo budowany). Można pokusić się o stwierdzenie że władze miejskie sciagają podatki od mieszkańców, ponadto namawiają do wykupu mieszkan w kamienicach, namawiają do remontow ( dając dla wspólnot symboliczną 1zł), a reszte mieszkancy wezcie kredyt i remontujcie dla TURYSTOW , którzy blokują miejsca parkingowe. Turysta w większości to osoby sprawne, nie musza podjechać samochodem pod pokój, mogą pieszo lub komunikacja miejska ( dla atrakcji) podjechać na starowke. Mieszkancy starówki to często osoby starsze, które zakupy musza \'\'zatachac \'\' w ręcach, nie podjada samochodem pod dom ani pod mieszkanie. A stwiedzenie tyrysty ( na bookin.com ) ze na podworku jest miejsce , to prawdziwa żenada- jak taki wspaniałomyślny - to niech wdycha smród spalin przez 24h. TURYSTO- nie czyn drugiemu co tobie nie mile.

  • gość 2019-10-24 11:32:16

    proponuje wybudowanie parkingu dla turystow na palach nad wisłą

  • gość 2019-10-29 13:37:47

    Właśnie czytam, ze urzędnicy chcą zmniejszyć ilość miejsc parkingowych na starówce. Zmniejszyc ilość cóż za hojność - dla tyrystów, bo przecież hotelerze i bookingowcy zagospodarują owe miejsca, a co z RODOWITYMI MIESZKAŃCAMI STAROWKI mieszkającymi po 50-80 lat , mają się wynieść bo tak chce urzędnik. Historia lubi się powtarzac, niedawno bo 27.10.2019 w lasach Barbarki obchodziliśmy 80ta rocznice pierwszych rozstrzelań toruńskich obywateli.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie