Miasto zakończyło współpracę z firmą kontrolującą bilety w Toruniu

Komunikacja miejska, Miasto zakończyło współpracę firmą kontrolującą bilety Toruniu - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 2
 • Fotka nr 1 z 2
Filip Sobczak 05/11/2019 13:30

Zmiany w komunikacji miejskiej w Toruniu. Magistrat był zmuszony zakończyć współpracę z firmą kontrolującą bilety, bo ta - jak twierdzą urzędnicy - nie wywiązywała się ze swoich obowiązków.

W połowie 2017 roku toruński magistrat poinformował, że przetarg na kontrolę biletów w autobusach i tramwajach MZK w Toruniu po raz kolejny wygrała firma Serinus. Zresztą nie mogło być inaczej, bowiem do konkursu zgłosiła się tylko jedna firma. Nowy kontrakt miał obowiązywać od 1 września 2017 roku przez kolejne 45 miesięcy. Za każdy miesiąc firma otrzymywała 99 tysięcy złotych. W zamian pracownicy Serinusa byli zobowiązani miesięcznie przeprowadzić około 8000 kontroli.

Jednak zdaniem toruńskiego magistratu firma w ostatnich miesiącach nie wywiązywała się z umowy. Urzędnicy szczegółów nie podają, ale fakt jest taki, że Serinus przysłał wypowiedzenie i od listopada nie zobaczymy już kontrolerów z identyfikatorem tej firmy w taborze komunikacji miejskiej w Toruniu.

Miasto zdecydowało jednak, że nie będzie szukać następców Serinusa i wzięło sprawy w swoje ręce. Od teraz w autobusach i tramwajach zobaczymy... tych samych "kanarów", ale z innym identyfikatorem, bowiem są oni już zatrudnieni przez Wydział Gospodarki Komunalnej, czyli przez Miasto. Wzór identyfikatora, na podstawie którego kontroler jest upoważniony do kontroli znajdziecie w galerii pod tytułem newsa.

Magistrat informuje także, że Biuro Kontroli Biletów znajduje się w Wydziale Gospodarki Komunalnej. To budynek przy zajezdni autobusowej MZK na Koniuchach. Dokładny adres biura to ul. Legionów 220 pok. 1. Tel. 56 611 83 39, e-mail: [email protected]. Biuro czynne jest w: poniedziałki, środy, czwartki, piątki w godz. od 10:00 do 15:30 oraz we wtorki w godz. 10:00 – 18:00.

(Filip Sobczak)

fot. MZK

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

mzk toruń, kontrolerzy, miasto, kanary - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-05 16:24:57

  Palo wez sie do roboty
  Na dupy popatrzysz
  A nie ino ze stara
  Robota dla ciebie aras nic innnego nie umiesz robyc parowo

 • Co ty myślisz że taki mądry je - niezalogowany 2019-11-05 19:51:34

  No bo jesteś miłego dnia

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama