Miasto sprzedało dwie działki na lewobrzeżu za ponad 600 tysięcy zł. Co tam powstanie?

Biznes, Miasto sprzedało działki lewobrzeżu ponad tysięcy powstanie - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 12/09/2018 10:08

We wtorek (11 września) w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami w Toruniu odbyły się przetargi na dwie działki miejskie.

Chodzi o działki przy ulicy Włocławskiej 119 i 119A. Obie zostały sprzedane za taką samą kwotą - 330 300 złotych, co sprawia, że do budżetu miasta wpłynie ponad 660 tys. złotych. Powierzchnia gruntu przy Włocławskiej 119 to ponad 0,25 hektara, z kolei tego przy Włocławskiej 119A to 0,38 hektara. Oba zostały własnością państwa Edyty Ernest – Afrykańskiej i Krzysztofa Afrykańskiego.

Są oni właścicielami firmy Bartus - systemy radionawigacyjne i zamierzają na lewobrzeżu zbudować nową siedzibę swojego przedsiębiorstwa. Inwestorzy zajmujący się techniką nawigacyjną dla lotnisk, prowadzą swoją działalność w Toruniu od 2001 roku. Toruńska firma najczęściej pracuje na zlecenie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Bartus realizował inwestycje radionawigacyjne m.in. w Warszawie, Krakowie, Dęblinie, Łodzi, Powidzu, czy Gdańsku.

Obie nieruchomości leżą w bardzo dobrej lokalizacji - tuż przy wjeździe na trasę prowadzącą na most im. gen. Elżbiety Zawackiej. Dzięki temu są bardzo dobrze skomunikowane z systemem dróg krajowych.

Działki objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Można na nich prowadzić usługi. Tereny są niezagospodarowane, częściowo zadrzewione i nieuzbrojone. Sieci znajdują się w ul. Włocławskiej. Dojazd do nich  odbywa się z ul. Łódzkiej drogą serwisową, w planach jest też poprowadzenie bezpośredniego zjazdu z ul. Włocławskiej.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

centrum wsparcia biznesu, działki, przetarg - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama