9°C lekkie zachmurzenie

Miasto się rozbudowuje. Nowe usługi, produkcja, miejsca pracy i budownictwo jednorodzinne

O tym się mówi, Miasto się rozbudowuje. Nowe usługi, produkcja i budownictwo jednorodzinne.

Wczoraj Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu pochwaliło się nową siedzibą przy ulicy Konopnickiej. Przy okazji miasto wraz z CWB przedstawiło propozycje przetargów na tereny inwestycyjne.

We wrześniu nowym dyrektorem Centrum Wsparcia Biznesu został Łukasz Szarszewski. Ostatnio CWB zyskało nie tylko nowego szefa, ale również siedzibę. Wczoraj urzędnicy zaprosili do nowego miejsca (ulica Marii Konopnickiej 13) dziennikarzy i prezydenta miasta Michała Zaleskiego. 

- Ważne jest to, że klimat do inwestowania w Toruniu jest dobry. System ulg w podatku od nieruchomości, który od kilku lat mamy w mieście, pozwala na odliczenie tego podatku z realizowanych inwestycji. I wreszcie obsługa, bo przecież temu służy Centrum Wsparcia Biznesu. Adres: ul. Konopnickiej 13 to miejsce przyjazne i przygotowane do profesjonalnego przyjmowania przedsiębiorców - mówił Zaleski.

Po zaprezentowaniu nowej siedziby dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu i jego zespół przeszedł do najważniejszego, czyli przedstawienia propozycji przetargów na tereny inwestycyjne w Toruniu. Już 21 listopada zaplanowany jest przetarg na nieruchomości niezabudowane przy ulicy Olsztyńskiej. To aż siedem hektarów ziemi, które mają być przeznaczone na działalność usługową.

- Przy ulicy Olsztyńskiej znajduje się 7 działek o powierzchni od 0,5 do 2,5 ha przeznaczonych pod usługi. Tereny położone są na intensywnie rozwijającym się osiedlu Bielawy, naprzeciw centrum handlowego. Sieci elektroenergetyczna, wodociągowa, gazowa i kanalizacyjna znajdują się w ulicy Olsztyńskiej, dojazd do działek zapewniony jest także przez tę ulicę, na wysokości zjazdu z Centrum Handlowego Bielawy - tłumaczy Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu.

Miasto planuje rozbudowę również w okolicy ul. Przelot to tak zwany Toruń-Wschód. W tym miejscu powstaną inwestycje pod logistykę i produkcję. To ciekawy teren dla firm, bowiem jest zlokalizowany w pobliżu drogi krajowej nr 1, 15 oraz 10, a w dodatku niedaleko znajduje się węzeł austostrady A1. Przetargi planowane są na 12 grudnia.

W Toruniu powstaną także nowe budynki mieszkalne. CWB i miasto ogłosiło przetarg na nieruchomości, które zlokalizowane są w lewobrzeżnej części miasta na osiedlu Rudak. To miejsce jest już dobrze przystosowane do przyjęcia kolejnych mieszkańców. Znajdziemy tam punkty usługowo-handlowe, miejsca rekreacji i wypoczynku. Ponadto od kilku lat jest dobrze skomunikowane ze względu na nowy most drogowy. Przetarg planowany jest na 19 grudnia.

 - Są to wyjątkowo atrakcyjne tereny ze względu na ich lokalizację. Teren przy ul. Olsztyńskiej znajduje się w otoczeniu innych zakładów usługowych, wiele się tam dzieje, atutem ulicy Przelot zaś jest położenie blisko węzła autostradowego. Jeśli zaś chodzi o działki pod zabudowę jednorodzinną to zainteresowanie nimi przerosło nasze oczekiwania. Chętnych jest bardzo wielu, a wśród nich nawet osoby z zagranicy - informuje Łukasz Szarszewski dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu.

Szczegółowe dotyczące przetargów i regulamin znajdziecie TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebook


Miasto się rozbudowuje. Nowe usługi, produkcja, miejsca pracy i budownictwo jednorodzinne komentarze opinie

  • ff3 - niezalogowany 2017-11-15 10:29:48

    Każdy z nas specjalizuje się w tym, co robi najlepiej. My też nie jesteśmy ekspertami we wszystkich dziedzinach, ale na pewno jesteśmy Profesjonalistami w budowie domów. Zadzwoń!! http://roslandomdesign.pl

Dodajesz jako: Zaloguj się