16°C bezchmurnie

Miasto reaguje na śmiertelny wypadek na Trasie Średnicowej

W niedzielę w Toruniu doszło do kolejnego śmiertelnego potrącenia. Mieszkańcy naszego miasta są zaniepokojeni i pytają - ile jeszcze osób musi zginąć, żeby w Toruniu było bezpiecznie?

Takie pytania pojawiają się coraz częściej. Trudno się dziwić mieszkańcom naszego miasta. Od kilku miesięcy bardzo często informujemy o potrąceniach. Niestety zdarzają się również śmiertelne wypadki. Do tragedii doszło na pl. Rapackiego, Rydygiera, gdzie autobus MZK potrącił kobietę, Szosie Lubickiej czy kilka dni temu na Trasie Średnicowej.

Nasz reporter odwiedził przejście dla pieszych na Trasie Średnicowej, gdzie doszło do tragedii. Jak się okazuje przed pasami znajdują się dwa tak zwane aktywne znaki. Miasto postanowiło postawić je w minionym roku w ramach Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych i Rowerzystów. Dlatego urzędnicy na pewno nie zaniedbali tego miejsca.

Teraz w magistracie zastanawiają się, jak jeszcze można zapewnić bezpieczeństwo na feralnym przejściu dla pieszych? Sprawa śmiertelnego potrącenia będzie na pewno omawiana już w czwartek (15 lutego) na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. O ustaleniach urzędników będziemy informować na Oto Toruń.

Tymczasem sprawą śmiertelnego wypadku na Trasie Średnicowej już zajmuje się toruńska prokuratura. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok. Na razie kierowca ma status osoby podejrzanej i nie zostały mu postawione zarzuty. 

(Filip Sobczak)

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ


Miasto reaguje na śmiertelny wypadek na Trasie Średnicowej komentarze opinie

  • Gość ola - niezalogowany 2018-02-13 10:08:57

    Usunąć drzewa przy przejściu! !!!!! One utrudniają pole widzenia dla kierowców!!!!! Proszę sprawdzić.

  • Miki - niezalogowany 2018-02-13 10:09:36

    Aktywne znaki są lecz nie działają. Zresztą wszystkie nowe zamontowane znaki nie są aktywne a odblaski z jezdni już powyrywane.

  • Mastrojani - niezalogowany 2018-02-13 10:43:04

    Ja wiem! Opaski odblaskowe! To HIT poprawy bezpieczeństwa w Toruniu! Sam prezydent Zaleski zrobił wielką konferencję prasową i z wielką pompą odpalił ten wyjątkowy projekt! To trzeba dalej ciągnąć! I nie 45tyś zł przeznaczyć ale i 100, 200 albo 300! Niech kwoty nie grają roli a głupota toruńskich urzędasów idzie w świat!

  • gość 2018-02-13 11:57:06

    Ale te aktywne znaki nie działają. Na Skarpie nie migają podczas przechodzenia (czy zbliżania się do znaku) albo migają bez potrzeby.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 12:49:08

    Nie można świateł montować na każdym przejściu.Tylko zdrowy rozsądek kierowców i pieszych może to zmienić.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 16:03:25

    Tam często jest niebezpiecznie na przejściu. Kierowcy ze świateł z legionów do kolejnych gnają co sił! A ile na zakazie wyjeżdża z bocznej przy cmentarzu! Więcej patroli! Ustawcie tam kilka razy policyjny patrol to zmniejszy się ilość niebezpieczeństw. Tak samo powinny być barierki przy średnicówce przy Grudziądzkiej tam pod przejściem naziemnym. Tam to dopiero groza jak na lewo przechodzą piesi!

  • Mike - niezalogowany 2018-02-13 16:27:05

    Weźcie za ryj tego geniusza który dokleił tam przejście bez świateł bo nie pokapował się geniusz-projektant że od lat ludzie chodzili tamtędy jeszcze polanką i wciąż będą chodzić. Za to wybudowano piękną pochylnię i przejście nad jezdnią łączące na mokrym nicość z niczym...

  • Mitas - niezalogowany 2018-02-13 16:30:06

    Cała ta trasa to cyrk. Od świateł na grudziądzkiej żeby przejechać na zielonym trzeba cisnąć setką. To jest promowanie bezpiecznej jazdy?

  • Taxi driver rysio ptysio - niezalogowany 2018-02-16 22:27:36

    Zadaje pytanie dlaczego tak się dzieje? Dlatego że niema przejść podziemnych ani nad ziemnych. Wielka glowa (prezydent) powinien coś wymyślić bo napewno ma czym myslec. Szkoda kobiety dopiero co na emeryturę odeszla zpracy a tu już ZUS ręce zaciera bo skladek niebedzie trzeba kobitce oddawac. Prezydencie twoja bania niesluzy do kopania pzd z więzienia kierowca