5°C zamglenie

Miasto podpisało umowę z kolejną uczelnią wyższą. Co to oznacza dla studentów?

Biznes, Miasto podpisało umowę kolejną uczelnią wyższą oznacza studentów - zdjęcie, fotografia

Centrum Wsparcia Biznesu podpisało umowę o współpracy z Wyższą Szkołą Bankową. Co to oznacza dla studentów?

Miasto może pochwalić się współpracą z kolejną uczelnią wyższą. Tym razem Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu podpisało umowę z Wyższą Szkołą Bankową.

 – Celem  porozumienia jest zbliżenie środowiska nauki i edukacji ze środowiskiem praktyki gospodarczej, a przez to lepsze wykorzystanie posiadanych przez obie strony zasobów i potencjału – mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Co umowa w praktyce oznacza dla toruńskich studentów? Uczelnia i CWB będą wspólnie konsultować się przy tworzeniu programów studiów i programów praktyk, opiniowania programów kształcenia, prowadzenia zajęć przez pracowników w zakresie przedmiotów specjalnościowych.

- Pracownicy Centrum Wsparcia Biznesu będą także wskazywali tematykę prac dyplomowych z obszaru promocji i rozwoju gospodarczego Torunia i prowadzili spotkania ze studentami związane np. z analizą business case’ów - mówi Łukasz Drygalski z CWB.

Studenci WSB będą mogli odbyć staże oraz praktyki zawodowe w Centrum Wsparcia Biznesu. Ponadto uczelnia umożliwi współpracę z Biurem Karier w zakresie organizacji praktyk zawodowych i targów pracy.

- Wyższa Szkoła Bankowa zaoferowała również współpracę przy organizacji konkursów na najlepszą pracę dyplomową z zakresu rozwoju gospodarczego Torunia - dodaje Drygalski.

Porozumienie podpisali: dr Monika Wyrzykowska-Antkiewicz – Dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej i Łukasz Szarszewski – Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Miasto podpisało umowę z kolejną uczelnią wyższą. Co to oznacza dla studentów? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się