9°C pochmurno z przejaśnieniami

Meksyk, czyli idealny kierunek na przygodę życia!

Relaks, Meksyk czyli idealny kierunek przygodę życia! - zdjęcie, fotografia

Kraj barw, smaków i dźwięków. Wspólnie z agencją turystyczną Coco Tours zabieramy Was do Meksyku...

Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta, graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami. 

Słowem, jeśli chcecie przeżyć przygodę życia, to Meksyk jest idealnym kierunkiem...

Gdyby trzeba było określić Meksyk w kilku najważniejszych punktach, to ten opis wyglądałby tak: bogata kultura, barwny folklor, niepowtarzalne krajobrazy i egzotyczne specjały kuchni meksykańskiej. Obowiązkowym elementem każdego posiłku jest tortilla i chrupiące nachos.

Wchodząc nieco w szczegóły, trzeba dodać do tego majestatyczne i intrygujące ruiny największych miast Tolteków i Zapoteków. Piękne, pełne życia miasta kolonialne słynące z galerii sztuki i pracowni jubilerskich. Obowiązkowym punktem jest oczywiście trzecia co do wielkości metropolia świata - Mexico City. Niesamowite krajobrazy plantacji kaktusów i pełne sekretnych zaułków małe meksykańskie miasteczka.

Meksyk słynie nie tylko z zabytków prastarych cywilizacji i bajecznych plaż, ale jest też krajem widowiskowych fiest i otwartych, radosnych ludzi - potomków Majów, Azteków i hiszpańskich kolonizatorów. Jeśli szukamy słońca i relaksu wybór jest prosty: Jukatan.

Do Meksyku można podróżować niemal niezależnie od pory roku. Ze względu na potencjalne deszcze i huragany lepiej się wstrzymać jedynie podczas polskiej jesieni - we wrześniu, w październiku i na początku listopada. 

Meksyk to kraj niebanalny, gdzie każdy odnajdzie sposób na odkrywanie wszystkich jego uroków. Łączna długość trasy w Meksyku: ok. 1 600 km.

fot. itaka.pl

Agencja turystyczna Coco Tours

Małe Garbary 21 (10:00-18:00)

792 010 515
793 110 515

Legionów 216f (10:00-20:00)

792 010 515
793 110 515

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Meksyk, czyli idealny kierunek na przygodę życia! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się