Wydarzenie, „Medyczne środy” wracają Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy Toruniu - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 16/10/2019 07:30

"Medyczne Środy" wracają do Młyna Wiedzy. Pierwszy z wykładów kolejnego cyklu spotkań odbędzie w toruńskim Centrum Nowoczesności 16 października.

Dziś (16 października) startuje kolejna, 25. edycja Medycznych Śród. Wszystko zaczęło się w 2007 roku. Organizatorem spotkań poświęconych zdrowiu jest Collegium Medicum UMK. W tym roku po raz drugi w historii cykl wykładów będzie częściowo realizowany w Toruniu, a dokładnie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 

Organizatorami spotkań są: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia. - „Medyczna Środa” to cykl wykładów popularnonaukowych adresowanych głównie do mieszkańców regionu. Wykłady mają na celu popularyzację wiedzy, która podawana jest w przystępnej dla odbiorcy formie - informują przedstawiciele Młyna Wiedzy. Poniżej prezentujemy terminy i tematy tegorocznych wystąpień. 

Wykład inaugurujący tegoroczny cykl odbędzie w środę (16 października). Prof. UMK, dr hab. Wojciech Szczęsny przedstawi wykład pt. “Eksperymenty na samym sobie w dziejach nauki i medycyny”. Do 4 grudnia spotkania będą odbywały się w przestrzeni wystawy „Rzeka”. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00. Wstęp jest bezpłatny. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Andrzej Romański/umk.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

centrum nowoczesności młyn wiedzy, młyn wiedzy, medyczne środy, umk, wojciech szczęsny - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama