Mediacja, czyli dobry sposób na rozwiązywanie sporów

Biznes, Mediacja czyli dobry sposób rozwiązywanie sporów - zdjęcie, fotografia
25/09/2018 01:18

Polubowne rozstrzyganie sporów między przedsiębiorcami a konsumentami nadal nie cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Wciąż wolimy sprawy załatwiać w sądach, mimo że tam nieraz ciągną się one latami. Jak tego uniknąć?

Fundacja Gildia Mediacyjna, Strefa komunikacji oraz Centrum Wsparcia Biznesu, zaprasza na mini konferencję pt.: WYBIERAM MEDIACJE - PANEL DLA PRZEDSIĘBIORCÓW.

Mediacja jest procesem zmierzającym do rozwiązania problemów, jakie powstają w chwili załamania relacji pracowniczych, społecznych czy biznesowych. Mediacja stwarza przestrzeń do porozumienia się bez kierowania kroków do sądu pracy. 

Obok negocjacji i arbitrażu należy do pozasądowych metod rozwiązywania sporów i regulują ją przepisy Kodeksu postępowania cywilnego Art. 183. W mediacji strony mogą swobodnie się wypowiadać dzięki ograniczonemu do minimum sformalizowaniu procedury. 

Przepisy prawa nakładają na pracodawcę szereg obowiązków w zakresie przeciwdziałania jakimkolwiek formom dyskryminacji nękania, molestowania czy mobbingu oraz kształtowania w miejscu pracy zasad współżycia społecznego. Obowiązek budowania dobrych relacji dotyczy nie tylko stosunków między pracodawcą a podwładnymi, ale także wzajemnych relacji między pracownikami. Wielu pracodawców korzysta z pomocy i wsparcia specjalistów, mediatorów.

Harmonogram spotkania:

10:30-10:35 Przywitanie gości 
10:35-12:00 Przedstawienie tematu MEDIACJI jako metody rozwiązywania konfliktów w przedsiębiorstwie (umocowanie w prawie, korzyści dla przedsiębiorcy) – prowadzący: Agnieszka Bochowicz, Agnieszka Abramczyk, Anna Świtoń
12:00-12:15 Panek dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi. 
12:15-12:30 Punkt konsultacyjny- możliwość rozmowy z mediatorem i otrzymania szczegółowych informacji związanych z mediacją.

Zagadnienia panelu dyskusyjnego:

1. Sprawy, które trafiają do sądu a potem do mediatora;
2. Jak przebiega proces mediacyjny;
3. Gdzie szukać mediatora;

Wstęp wolny
Data: 27.09.2018 godz.10:30
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży; Toruń, ul. Łokietka 3
Rejestracja TUTAJ.

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Mediacja, czyli dobry sposób na rozwiązywanie sporów komentarze opinie

  • OnlineExpertCAM - niezalogowany 2018-09-30 00:05:21

    Dzień dobry, Mediacja jako alternatywna wobec sądu metoda rozwiązywania sporów zarówno między osobami fizycznymi, jak i podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą, czy też organami administracji publicznej, z każdym rokiem zyskuje na popularności. W jej trakcie neutralni, bezstronni i fachowo przygotowani mediatorzy pomagają stronom zdefiniować kwestie sporne, określić własne interesy i wzajemne oczekiwania, wypracować możliwe rozwiązania i – wspierając negocjacje – osiągnąć korzystne i obopólnie akceptowalne porozumienie. Główne zalety mediacji to: - poufność postępowania - szybkość zakończenia konfliktu - oszczędność kosztów (zawarcie ugody w toku postępowania sądowego powoduje zwrot 3/4 opłaty sądowej od pozwu) - elastyczność w wyznaczaniu miejsca i terminu - brak zbędnego formalizmu - poczucie stron rzeczywistego wpływu na rozwiązanie zaistniałego sporu Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji. Z poważaniem, Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji www.cammediacje.pl

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy