14°C bezchmurnie

Mateusz Morawiecki spotkał się z toruńskimi sportowcami tuż przed wyjazdem na Igrzyska [FOTO]

Polscy sportowcy odebrali nominacje do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang.

Nasza kadra będzie liczyć 58 osób, w tym 26 kobiet i 32 mężczyzn. Chorążym podczas otwarcia Igrzysk będzie łyżwiarz, mistrz olimpijski z Soczi 2014, Zbigniew Bródka.

Polacy wystapią w następujących dyscyplinach: biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo szybkie, short track, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, kombinacja norweska, snowboard oraz łyżwiarstwo figurowe. W tej ostatniej dyscyplinie biało-czerwonych będą reprezentować tylko i wyłącznie torunianie!

Do Pjongczang wybierają się Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew. Nasza para zapewniła sobie występ w Korei Południowej już w kwietniu 2017 roku. 

To dla nas zaszczyt, że będziemy reprezentować Toruń na igrzyskach. Marzenia się spełniają i ta myśl pozwala mieć codziennie motywację do ciężkiej pracy na treningach - zaznacza Natalia Kaliszek.

5 lutego w Centrum Olimpijskim PKOl odbyło się uroczyste wręczenie nominacji sportowcom, którzy wyruszają na igrzyska. W Warszawie pojawili się także Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew. Wraz z nimi nominacje odebrali skoczkowie narciarscy: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot.

Gościem specjalnym na poniedziałkowych uroczystościach był Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. 

- Jedziecie dawać nam nadzieję i budować Polskę. Wiem, że dacie z siebie wszystko. Życzę Wam jak najwięcej zwycięstw, aby imię Polski pojawiło się na wszystkich ustach - powiedział Mateusz Morawiecki.

Po spotkaniu nasi sportowcy odlecieli do Pjongczang. O wynikach naszej pary będziemy na bieżąco informować na portalu Oto Toruń.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Mateusz Morawiecki spotkał się z toruńskimi sportowcami tuż przed wyjazdem na Igrzyska [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się