9°C lekkie zachmurzenie

Marek Cieślak odbuduje Adriana Miedzińskiego?

Speedway Ekstraliga, Marek Cieślak odbuduje Adriana Miedzińskiego - zdjęcie, fotografia

W sezonie 2018 Adrian Miedziński po raz pierwszy w karierze nie będzie reprezentować toruńskiego klubu. 32-latek przeniósł się z naszego miasta do Częstochowy, gdzie ma go odbudować Marek Cieślak.

Przed sezonem 2017 Adrian Miedziński był pełen entuzjazmu. W marcu rozpoczynał już szesnasty rok w barwach toruńskiego klubu żużlowego. Jednak dziś Miedziak minionych miesięcy na pewno nie może zaliczyć na plus. Najpierw 32-latek miał problemy ze sprzętem. Kiedy silniki nie pomagały, to starał się nadrabiać ambicją. Niestety, ona prowadziła do wypadków, a w konsekwencji do kontuzji.

Miedziński nie dokończył sezonu, a ostatni mecz rozegrał 30 lipca z Unią Leszno (porażka 37:53). Po sezonie żużlowiec i menadżer Get Well doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana klubu. Dziś wychowanek Apatora Toruń jest już zawodnikiem Włókniarza Częstochowa. Na Jasnej Górze w powrocie do formy sprzed lat ma mu pomóc nie byle jaki szkoleniowiec, bo sam Marek Cieślak.

 - Nie ulega wątpliwości, że fakt, że Adrian tyle lat spędził w jednym klubie niekorzystnie wpłynął na jego formę. Mało tego, w Toruniu towarzyszyła mu ciągła presja. Pod tym względem coś tam jest nie tak. W końcu poza Holderem nie ma tam nikogo kto zagrzałby na dłużej miejsce. A zastanówmy się, kto tam nie jeździł! Ale po roku, góra dwóch, zawsze odchodził z Torunia - mówi dla Przeglądu Sportowego Marek Cieślak.

Teraz 32-latek ma się odbuwać i stać się jednym z najlepszych zawodników PGE Speedway Ekstraligi. Na powrót do formy Miedzińskiego liczą także w... Toruniu. Zarząd i Jacek Frątczak zadeklarowali, że po sezonie 2018 Miedziak będzie pierwszym żużlowcem, którego będą chcieli zdobyć.

Wspomniany już Cieślak i prezes Michał Świącik skompletowali w Częstochowie niezły skład. Plastron z lwem będą zakładać także Fredrik Lindgren, Leon Madsen, Matej Zagar czy Tobiasz Musielak. Kibice z Jasnej Góry liczą, że ich zespół pokusi się o coś więcej niż Play-Off.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Marek Cieślak odbuduje Adriana Miedzińskiego? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się