Mandat mimo skasowanego biletu? W toruńskiej komunikacji miejskiej to możliwe…

12/02/2018 11:23
Komunikacja miejska, Mandat skasowanego biletu toruńskiej komunikacji miejskiej możliwe… - zdjęcie, fotografia

Przykra sytuacja spotkała toruńską studentkę. Dziewczyna otrzymała mandat, mimo tego, że skasowała bilet…

Studentka z Torunia wysłała list do „Gazety Wyborczej”, w którym szczegółowo opisała całą sytuację. Dziewczyna pisze, że po wejściu do tramwaju na chwilę usiadła, żeby poszukać biletu, który miała w portfelu. Tuż po skasowaniu podszedł do niej kontroler, który zażądał legitymacji studenckiej i okazania biletu.

Mężczyzna stwierdził, że studentka skasowała bilet na jego widok. Kontroler postanowił wypisać mandat i nie chciał, żeby wysiadła na swoim przystanku.

- Kontroler stanowczo stwierdził, że nie mam prawa wyjść i muszę czekać, aż skończy pisać. Tak czekając, zostałam przymuszona do dalszej jazdy - pisze w liście studentka.

Czy kontroler miał prawo wręczyć mandat? W regulaminie przewozu osób i bagażu w lokalnym publicznym transporcie zbiorowym w Toruniu czytamy, że bilet należy skasować niezwłocznie po wejściu do pojazdu i przed zajęciem miejsca siedzącego lub dokonaniu transakcji zakupu w pojeździe.

Jednak w tym samym regulaminie można przeczytać, że kontroler musi upewnić się, że pasażerowie, którzy weszli do pojazdu na ostatnim przystanku skończyli kasować bilety lub nie wykazują takiego zamiaru. 

Ostatecznie studentka, tak jak wcześniej napisaliśmy, otrzymała mandat, ale ma prawo do odwołania się od kary. Taką sprawę można wyjaśnić z kierownikiem referatu do spraw publicznego transportu zbiorowego w Urzędzie Miasta.

Czy Wam również przydarzyły się podobne sytuacje w miejskiej komunikacji? Czekamy na Wasze e-maile - [email protected]

(Filip Sobczak)

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ

Reklama

Mandat mimo skasowanego biletu? W toruńskiej komunikacji miejskiej to możliwe… komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-02-12 16:06:53

    Po wejsciu do pojazdu kontrolerów jest blokada kasownikow. Nie słusznie pasażerka zapłaciła karę.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-12 17:45:28

    Gnoje nie kontrolerzy,byłam świadkiem jak na linii nr 15 spadł koło mnie szczawik który nie miał biletu,łysy łeb,typowy dresiarz,Panowie kontrolerzy nawet do niego nie podeszli, natomiast zaczęli g nebic matkę która nie miała biletu ale tłumaczyła,ze ma chorego synka i musi go dowieźć na rehabilitację,niestety wywlekli ja na pętlę na Olimpijską i wezwali policję a szczun śmiejąc się w głos wsiadł sobie koło Tesco to są kontrolerzy?Żenada.To dziecko szło z pętli na Olimpijskiej do Ośrodka Rehabilitacji na Rydygiera pieszo.

  • gość 2018-02-12 23:22:25

    A ja widziałem jak cwana g#*niara całą drogę trzymała bilet w dłoni i na widok kontrolera skasowała bilet. I co? Gość się wkurzył, a cwaniara wysiadła na najbliższym przystanku żeby nie zaogniać sytuacji. Przestańcie bić pianę, bo to słabe jest. Ojej, biedna studentka! Jeżdżę komunikacją od 1996 roku i nigdy nie byłem świadkiem takich dziwnych sytuacji. Zdarzali się kontrolerzy nieuprzejmi, ale byli też bardzo mili, ale szanowna redakcja o cwaniactwie pasażera się nie zająknie. Słabo...

  • gość 2018-02-13 00:20:52

    Niektórzy kontrolerzy w MZK w Toruniu są tak chamscy i bezczelni, że na sam ich widok robi się słabo. Wiele razy widziałem jak wykonują swoje czynności niezgodnie z regulaminem. Przez nich MZK zamienia się w jakiś burdel i traci dobry wizerunek nie tylko MZK ale i miasto. Czekam tylko na dzień, w którym w mieście powstanie jakiś konkurencyjny dla MZK przewoźnik o wiele lepszy od i od razu się przesiadam do konkurencji. Nie widzę długiej przyszłości wizerunkowej dla MZK jeśli miasto się za to nie weźmie i nie zrobi porządku.

  • gość 2018-02-13 00:22:22

    Nawet nowe autobusy nie pomogą im w ulepszeniu wizerunku, choćby kupili ich setki lub tysiące !!!

  • hej ho - niezalogowany 2018-02-13 08:43:58

    Mandat można wręczyć za brak biletu. Tu bilet był, zatem za co karać? Chyba że brakuje w regulaminie punktu: special level: mandat za kontakt wzrokowy z kontrolerem. Ale już sam taki kontakt do przyjemnych nie należy!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 11:29:05

    ja tesz miałam problem z kanarami jestem osobom nie pełno sprawnom osobom mam orzeczenie nie pełno sprawnosci i jak pokazałam to mi madad wlepili bo powiedzeli ze na takom co rentę dostaje nie mogie jeździć z orzeczniem za darmo