5°C zamglenie

Losowanie w gminie Chełmża. Zwycięzcy dostaną dofinansowanie

Inwestycje, Losowanie gminie Chełmża Zwycięzcy dostaną dofinansowanie - zdjęcie, fotografia

Nie każdy chętny otrzyma dofinansowanie w ramach programu EKOpiec 2018. Gmina Chełmża otrzymała na ten cel ograniczone środki, przez co konieczne będzie losowanie.

Program EKOpiec 2018 jest jednym z priorytetowych celów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Łączna kwota dofinansowań ma wynieść prawie 4,3 mln złotych. Tak duże pieniądze mają pozwolić na wymianę 2145 źródeł ciepła w województwie. Głównym celem programu jest redukcja emisji zanieczyszczeń, które składają się smog. Każdy beneficjent otrzyma łącznie cztery tysiące złotych. Dwa tysiące od WFOŚiGW i kolejne dwa od gminy. Za te pieniądze należy wymienić swój piec na kocioł piątej klasy, czyli taki, który charakteryzuje się niską emisją zanieczyszczeń.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyznaczył każdej gminie limity osób, które otrzymają wsparcie. — Nasza gmina liczy dziesięć tysięcy mieszkańców, więc dofinansowanie otrzyma tylko dziesięć osób — mówi Anna Zdrojewska z Urzędu Gminy Chełmża. — Chętnych jest jednak znacznie więcej, więc uznaliśmy, że najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem będzie losowanie publiczne.

Mieszkańcy gminy wnioski mogą składać w dniach od 19 do 28 lutego. Losowanie odbędzie się z kolei 9 marca.

(Mateusz Srebniak)

fot. pixabay.com


Losowanie w gminie Chełmża. Zwycięzcy dostaną dofinansowanie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się