Miasto, Lodowata kąpiel Kiedy toruńskich kranach popłynie ciepła woda! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 05/09/2019 13:08

Duża część Torunia bez dostaw ciepła. To oznacza, że z kranów leci tylko zimna woda. Jak długo to jeszcze potrwa?

Część mieszkańców Torunia jest w tym momencie skazana na zimny prysznic. To z powodu prac realizowanych przez PGE, o których informowaliśmy na portalu "Oto Toruń". W trakcie wymiany ciepłociągu w okolicy Dworca Wschodniego niezbędne jest kilkudniowe wyłączenie sieci ciepłowniczej dla odbiorców zlokalizowanych na zachód od ul. Skłodowskiej-Curie.

Jak radzą sobie z tym mieszkańcy? - Podgrzewam wodę. Kilka dni jakoś wytrzymam - mówi nam Alicja z Jakubskiego Przedmieścia. Są też i tacy, którzy korzystają z życzliwości mieszkańców, którzy cały czas mają dostęp do ciepłej wody. - Mam znajomych na os. Na Skarpie, gdzie nie ma tego problemu i specjalnie do nich jeżdżę, by skorzystać z gorącej kąpieli. Bardzo im jestem za to wdzięczna - opowiada Daria z Wrzosów. - Ja z kolei kąpię się w ekspresowym tempie. Nie jest to przyjemne, ale innego wyjścia nie widzę. Można powiedzieć, że jestem morsem... - to z kolei głos Adama z Osiedla Młodych.

Jak długo to jeszcze potrwa? PGE Toruń informuje, że jeszcze tylko dziś tego typu niedogodności wystąpią w budynkach zlokalizowanych przy Wschodniej, Skłodowskiej-Curie i Curie.

Nieco dłużej, bo do poniedziałku 9 września bez ciepłej wody pozostaną mieszkańcy Starówki, a także takich ulic jak Wojska Polskiego, Bażyńskich, Chrobrego (Osiedle Chrobrego), Antczaka, Targowa i Lubicka (Jakubskie Przedmieście), oraz Sobieskiego, Chrobrego i Mazowiecka.

Najdłużej, bo do 12 września ten problem ma dotyczyć Bydgoskiego Przedmieścia, Chełmińskiego Przedmieścia, Osiedla Mokre (ul. Świętopełka, Kościuszki, Grudziądzka, Warneńczyka), Bielan, Osiedla Młodych, JAR-u, Koniuch, Wrzosów i Tysiąclecia.

Z ciepłej wody korzystają bez przerwy mieszkańcy na wschód od ul. Wschodniej, to Rubinkowo, Skarpa i ul. Olsztyńska.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

pge, zimna woda, toruń, dostawy ciepła, toruń zimna woda - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-05 17:21:10

  Tylko porządnie d...y umyć.

 • Nemo - niezalogowany 2019-09-05 17:21:59

  Ten system prac i sposób traktowania większej części mieszkańców Torunia to zwykły skandal. Standardy się jednak zmieniły od XIX wieku. A tu jak za pradawnych czasów: miednica, dzbanek i wrzątek na kuchni. Może w ogóle powróćmy do ziemianek, przecież ludzie tak niegdyś mieszkali... Skandal!!!

 • Eror - niezalogowany 2019-09-05 20:36:02

  Jestem ciekaw kto i dlaczego na jakiej podstawie termin tak poważnej i dolegliwej dla mieszkańców modernizacji wyznaczył na początek roku szkolnego?Naprawdę w wakacje nie moż[email protected]) było tego zrobić, kiedy brak ciepłej wody nie byłby odczuwalny?

 • gość 2019-09-06 07:47:42

  Jak na każdej budowie i tu o 15.00 nie widać pracownika. Nie ważne że pół Torunia nie ma ciepłej wody (w XXI wieku ?!) ważne że przetarg wygrała firma dająca najniższą ofertę. Może urzędnicy zaczną myśleć i wybierać oferty najmniej uciążliwe dla mieszkańców a nie miesiącami ba latami patrzeć na rozje..ny Toruń.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-07 00:37:25

  Bo oni faktycznie pracują moment potem pogaduchy i w ogóle nic się nie dzieje. Kpina z mieszkańców!

 • Alergig - niezalogowany 2019-09-07 08:58:02

  Częste mycie skraca życie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama