Lewobrzeżna część Torunia będzie bardziej atrakcyjna dla inwestorów

Inwestycje, Lewobrzeżna część Torunia będzie bardziej atrakcyjna inwestorów - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 15/08/2019 07:53

Miasto poszukuje partnera, z którym wystartuje w przetargu o dofinansowanie inwestycji na działce przy ulicy Andersa.

Miasto wraz w wyłonioną w przetargu firmą zamierza wystąpić o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020, w związku z rozbudową infrastruktury, mających pomóc w rozwoju gospodarczym. W tym przypadku chodzi o uzbrojenie działki 1/85 (obręb nr 75) przy ul. Andersa.

Oznacza to zainstalowanie na nim niezbędnych elementów sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, cieplnej, telekomunikacyjnej, energetycznej, tak aby przyszli nabywcy mieli dostęp do prądu, wody, kanalizacji i dróg dojazdowych. Łączna suma środków przeznaczonych na tego typu działania wynosi 8,5 mln. 

- Wspólne przygotowanie aplikacji i realizacja projektu w partnerstwie pozwoli na kompleksowe uzbrojenie terenu znajdującego się u zbiegu ulic gen. W. Andersa, Poznańskiej oraz trasy S-10. Skutkiem tego będzie wzrost atrakcyjności terenu inwestycyjnego należącego do Gminy Miasta Toruń. Będzie to także doskonałe uzupełnienie w stosunku do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w tej części miasta - informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Tereny, o których mowa mają powierzchnię około 4,5 ha. Szczegóły projektu zostaną określone po wyborze partnera. Szczegółowe informacje, kto może nim zostać, znajdują się tutaj. Miasto zakłada również, że “partner wniesie wiedzę oraz odpowiednie doświadczenie w realizacji tego typu przedsięwzięć, a także opracuje odpowiednią dokumentację projektową i podejmie się ewentualnego zarządzania projektem.”

Zgłoszenia, w formie skanu dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem należy przesyłać na adres mailowy: [email protected] Ogłoszenie zostało opublikowane w piątek (9 sierpnia). Od kolejnego dnia chętni mają 21 dni na wysłanie swoich kandydatur. Na wybór zgłoszenia urzędnicy mają 14 dni od daty składania oferty.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Lewobrzeżna część Torunia będzie bardziej atrakcyjna dla inwestorów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama