Lekarze i specjaliści znów pomogą mieszkańcom w gminie Obrowo?

Zdrowie, Lekarze specjaliści znów pomogą mieszkańcom gminie Obrowo - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 03/10/2019 07:43

"Dzień dla zdrowia" to projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Znalazł się w puli powiatowej. Miałby odbyć się w Obrowie.

Głosowanie na pomysły mieszkańców powiatu, które zostaną zrealizowane z pieniędzy, przeznaczonych na budżet obywatelski nieuchronnie zbliża się do końca. Głosy można oddawać tylko do piątku (4 października). Całość przeznaczonych przez Starostwo Powiatowe w Toruniu środków wynosi 250 tys. zł. 130 tys. zł z tej kwoty przekazano na realizację pomysłów z puli powiatowej. Pozostałe środki przeznaczono na pulę lokalną. 

Kilka projektów, które znalazły się w puli powiatowej miałby zostać zrealizowane na terenie kilku gmin. Natomiast “Dzień dla zdrowia” zaproponowany przez prezes fundacji “Trybik” Barbarę Mońko-Juraszek odbyłby się w Obrowie. Taki pomysł spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców dwa i trzy lata temu. Dzięki doświadczeniom poprzednich edycji wiemy, że impreza przyciąga mieszkańców różnych miejscowości. - To akcja profilaktyczna poświęcona zdrowiu i aktywności fizycznej, w ramach, której zaplanowano m.in. spotkania z lekarzami, specjalistami, trenerem personalnym oraz dietetykiem, pokazy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz instruktaż marszu nordic walking - czytamy w opisie projektu na stronie Starostwa Powiatowego w Toruniu. 

Zatem to ciekawa propozycja dla miłośników aktywnej rozrywki i rekreacji. Jednak porady dietetyka, czy darmowe badania mogą pomóc przy profilaktyce i walce z chorobami. Dlatego “Dzień dla zdrowia” to projekt atrakcyjny z punktu widzenia interesu społecznego. 

- “Dzień dla zdrowia” chcemy zorganizować na świetlicy wiejskiej w Obrowie i w parku przed Urzędem Gminy. Obrowo leży pomiędzy Lubiczem i Czernikowem dlatego mamy nadzieję, że również mieszkańcy tych gmin pojawią się na imprezie. Oczywiście zachęcam do głosowania na nasz projekt, a później do wzięcia udziału w wydarzeniu. Atrakcji nie zabraknie, ale będziemy chcieli też przekazać praktyczną wiedzę związaną np. z zachowaniem się podczas wypadku samochodowego - tłumaczy Barbara Mońko-Juraszek. 

Natomiast z puli lokalnej dla Obrowa można głosować na jeden z pięciu projektów. Są to: “ W zdrowym ciele zdrowy duch”, czyli montaż dwóch elementów siłowni zewnętrznych w Skrzypkowie, “Zielone Skrzypkowo”, a więc utworzenie “zielonego” skweru w tej miejscowości, zakup i montaż altany ogrodowej oraz betonowego stołu do gry w szachy w Silnie, “Całym rokiem - aktywnym krokiem” - cztery wydarzenia sportowo-rekreacyjne dostosowane do pory roku oraz wytyczenie ścieżki ekologicznej, montażem tablic i nasadzeniami w Osieku nad Wisłą. 

Głosowanie trwa do 4 października. Poparcie dla projektu można wyrazić, oddając głos w Starostwie Powiatowym w Toruniu lub wysyłając kartę do głosowania na adres: Starostwo Powiatowe w Toruniu, ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń – decyduje data stempla pocztowego (do 4 października).

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. obrowo.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina obrowo, budżet obywatelski, fundacja trybik, zdrowie, rekreacja - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama