Legendarny żużlowiec Apatora wraca do Torunia

Wydarzenie, Legendarny żużlowiec Apatora wraca Torunia - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 26/07/2019 09:28

Dziś (26 lipca) w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza kibice będą mogli porozmawiać z Perem Jonssonem. Spotkanie z legendarnym żużlowcem rozpocznie się o 18.30. 

Szwed występował w barwach Apatora w latach 1991-1994. Dzięki doskonałej postawie na torze szybko stał się ulubieńcem toruńskich kibiców. Karierę Mistrza Świata z 1990 roku brutalnie przerwała kontuzja odniesiona podczas derbów z bydgoską Polonią. W zeszłym miesiącu minęło 25 lat od tego zdarzenia. Od tego czasu Per Jonsson porusza się na wózku inwalidzkim. 

Dla toruńskich kibiców Szwed wciąż pozostaje legendą. W związku z tym firma One Sport, Jacek Gajewski i Toruń Plaza organizują dla fanów spotkanie z byłym żużlowcem. Odbędzie się ono dziś (26 lipca) o godzinie 18:30 w toruńskim Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza.  

Podczas tego wydarzenia prowadzona będzie zbiórka, z której całkowity dochód przekazany zostanie na rehabilitację Pera Johnssona. Natomiast w sobotę (27 lipca) Szwed pojawi się w miasteczku kibica na Motoarenie, przed zaplanowanymi na ten dzień zawodami Tauron Speedway Euro Champioship. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

per jonsson, żużel, apator, plaza toruń - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama