Legenda polskiego sportu poprowadzi zajęcia w szkole pod Toruniem

Wydarzenie, Legenda polskiego sportu poprowadzi zajęcia szkole Toruniem - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 22/08/2018 14:12
WRZ 28
godz: 12:00

Już we wrześniu w Szkole Podstawowej w Górsku (gmina Zławieś Wielka) pojawi się wielki mistrz polskiego sportu.

28 września uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku odwiedzi medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata oraz wicemistrz olimpijski w jednej osobie. Chodzi o Andrzeja Suprona, byłego wybitnego zapaśnika, który pojawi się pod Toruniem w ramach stworzonego przez siebie programów “Tropem Mistrza” i “Zapasy w każdej szkole”, by poprowadzić trening zapasów. Główne cele inicjatywy wspieranej także przez firmę Mat-Bud Materiały Budowlane z prezesem Jackiem Rutkowskim na czele są dwa: zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej oraz promocja i wprowadzanie zapasów do polskich szkół.

Marzy mi się, żeby odciągnąć dzieciaki od komputerów i zachęcić je do ruchu — mówi dla Oto Toruń Andrzej Supron. — To jest dla nich naturalne, tylko że brakuje bodźców. Jak tylko poczują matę pod stopami, zaczynają skakać i biegać. Pięknie się na to patrzy. Zapasy to wspaniała dyscyplina wyjściowa, która świetnie przygotowuje do innych sportów. Doskonały przykład stanowi lekkoatleta, multimedalista igrzysk olimpijskich Carl Lewis. Ten wybitny sprinter i skoczek w dal zaczynał właśnie od zapasów.

Z dużym entuzjazmem na inicjatywę spoglądają także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Toruniu. Powiat toruński bowiem od lat wspiera wszelką aktywność sportową. Wystarczy wspomnieć o pomocy dla klubów sportowych działających w gminach i prowadzących regularne zajęcia lub obozy sportowe, wsparciu finansowym dla powstających z inicjatywy mieszkańców siłowni zewnętrznych, czy też budowie dróg rowerowych, z których chętnie korzystają rowerzyści i rolkarze. Ponadto Powiatowy Szkolny Związek Sportowy organizuje Mistrzostwa Powiatu, gdzie o medale i puchary ubiegają się zawodnicy i szkolne drużyny ze wszystkich gmin powiatu.

Organizatorzy sportowych imprez wiedzą, że chętnie się w nie włączamy — komentuje Starosta Toruński Mirosław Graczyk. — Cieszymy się więc, że tym razem możemy pomóc Szkole Podstawowej z Górska podążać "Tropem Mistrza" Andrzeja Suprona. Wierzę, że takie wydarzenia są często iskierką, która padając na podatny grunt, może w przyszłości dać nam kolejnego mistrza formatu Andrzeja Suprona.

Zajęcia prowadzone w ramach akcji “Tropem Mistrza” mają być jedynie wstępem do szerszego rozpropagowania zapasów w polskich szkołach. — Moim marzeniem jest, aby zapasy były obecne na każdym szczeblu edukacji, od szkoły podstawowej po uczelnie wyższe — objaśnia Andrzej Supron. — Oczywiście program zajęć musi być dostosowany do wieku i możliwość dzieci. Wraz z rozwojem młodych sportowców nauczyciel mógłby rozbudowywać program lekcji, np. dodając proste chwyty. Ważne jest, aby dzieci odpowiednio przygotować, nauczyć jak upadać, rozgrzewać się, to pozwoli uniknąć kontuzji na kolejnych etapach. Już teraz uczniowie szkół podstawowych wykonują przewroty, skoki przez kozła czy stanie na rękach.

Akcja wpisuje się także w inicjatywę Szkoły Podstawowej w Górsku “Dzień zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej”. Będzie to kulminacja zaplanowanych na cały wrzesień działań szkoły, w ramach których nauczyciele podczas różnych zajęć edukacyjnych będą rozmawiać z uczniami na temat dbania o aktywność fizyczną i zdrowie w ramach zdrowego odżywiania. — Ponadto w związku z tym wydarzeniem zaplanowaliśmy tematyczne przedstawienie teatralne oraz konkursy plastyczne i muzyczne — komentuje dla nas dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku Dawid Basak. — Zaprosiliśmy do działań także Radę Rodziców, która aktywnie włączy się w przygotowanie całej akcji i zapewni zdrową żywność.

Zajęcia prowadzone przez Andrzeja Suprona i innych mistrzów zapasów rozpoczną się o godzinie 12:00. Poprzedzi je występ teatralno-muzyczny przygotowany przez uczniów oraz pokaz zumby.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

andrzej supron, tropem mistrza, zławieś wielka, - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama