12°C bezchmurnie

Kto zgarnie ​Szlachetne Podkowy? Gmina Chełmża nagrodzi przedsiębiorców

Ciekawostki, zgarnie ​Szlachetne Podkowy Gmina Chełmża nagrodzi przedsiębiorców - zdjęcie, fotografia

W najbliższy piątek w Grzywnie odbędzie się już czwarty "Wieczór Przedsiębiorcy" organizowany przez gminę Chełmża. W tym roku przyznanych będzie osiem statuetek.

Pierwsze "Szlachetne Podkowy" wójt gminy wręczył w 2012 roku. Od tamtej pory wyróżnienie przyznano 33 razy. Przedsiębiorców nagradza się w różnych kategoriach, między innymi takich jak rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, sport i rekreacja, promocja gminy czy współpraca z samorządem gminy Chełmża. Dominującą dziedziną jest jednak przedsiębiorczość i to wygrana w tej kategorii wydaje się najbardziej pożądana.

Wyróżnienia mają nie tylko być nagrodą za udany ubiegły rok, lecz także talizmanem, który przyniesie w kolejnych latach szczęście w biznesie. Statuetki bowiem, jak sama nazwa mówi, mają kształt podkowy, czyli przedmiotu przynoszącego pomyślność fortuny. Te chełmżyńskie jednak wykuwane są na zamówienie w warsztacie kowalstwa artystycznego Wojciecha Piaseckiego w Kończewicach. — Tegoroczne statuetki już są wykute i czekają na swoich laureatów — mówi nam Katarzyna Orłowska z Urzędu Gminy Chełmża.

"Szlachetne Podkowy" zostaną wręczone o godzinie 19:30 w restauracji "u Boryny" w Grzywnie. Podobnie jak w poprzednich latach gospodarzami wieczoru będą Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Leszek Pluciński i Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki.

(MS)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Kto zgarnie ​Szlachetne Podkowy? Gmina Chełmża nagrodzi przedsiębiorców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się