Ksiądz w TV Trwam tłumaczy dzieciom reformy PiS. „Czy to nie piękne?”

Filip Sobczak 04/09/2019 11:37

W mediach społecznościowych pojawił się szokujący fragment z programu TV Trwam. Bp Antoni Długosz tłumaczy w nim dzieciom, jak rząd PiS "wspiera polskie rodziny".

O reformach polskiego rządu powinien wiedzieć każdy Polak, nie tylko ten pełnoletni. Z takiego założenia wyszedł bp Antoni Długosz. Duchowny w trakcie programu TV Trwam - należącej do toruńskiego redemptorysty Tadeusza Rydzyka - zaczął tłumaczyć dzieciom, jak aktualnie rządzący dbają o obywateli. – Wyrazem zatroskania naszego rządu o rodzinę było pierwsze 500 plus dla każdego dziecka. Czy to nie piękne? – mówi bp Długosz.

Ale na 500+ się nie skończyło. Ksiądz postanowił poinformować dzieci także o innym programie, a mianowicie o szkolnej wyprawce. – Dostaniecie 300 zł na początku roku szkolnego, żeby rodzice wam kupili przybory szkolne. To bardzo ważne – tłumaczył biskup.

Po chwili dodał także, że rządzący dają dotacje na szkoły oraz szpitale i kliniki dla dzieci. – Dziecko jest najpiękniejszym skarbem. Dlatego ojciec święty wiele razy przypominał, że jeżeli państwo troszczy się o dzieci, to jest wtedy silne i bogate – emocjonował się ksiądz.

Biskup Antoni Długosz to doktor habilitowany nauk teologicznych. Od lat prowadzi programy, w których gośćmi są dzieci. Popularność zdobył dzięki programowi "Ziarno" w TVP, gdzie był gospodarzem. Ponadto właśnie ten duchowny jest autorem i wykonawcą hitu "Chrześcijanin tańczy".

Trzy lata temu został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, zaś w 2007 roku na wniosek częstochowskich dzieci otrzymał Order Uśmiechu.

(Filip Sobczak)

fot i wideo: Facebook

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

antoni długosz, ojciec rydzyk, tv trwam, pis - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 12:17:41

  A o dyskryminacji opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych,u których niepełnosprawność powstała po 25 roku życia też powiedział ????? Powiedział dzieciom , że za rządów PiS ta grupa społeczna żyje poniżej granicy ubóstwa bo PiS nie wykonał wyroku TK o zrównaniu świadczeń dla opiekunów ????? Czyż to nie piękne , że na 620 zł miesięcznie PiS wycenił ciężką 24 /h pracę przy osobach niezdolnych do samodzielnej egzystencji ???

 • Fred - niezalogowany 2019-09-04 12:22:39

  O pani Iwona Hartwich się zdenerwowała

 • gość 2019-09-04 12:34:55

  hmm było w historii na świecie wiele razy jak władza się kumała z kościołem. Ludzie mieli ciężko, bo tylko ci z klapkami i zapatrzeni we władze i kościół mieli w miarę spokój a inni przechlapane. Ale po czasie ludzie podnosili się z ucisku i wywalali w kosmos jak i władzę tak i kościół.
  W obecnych KatoNacjololoPolskich czasach pocieszające, że za jakiś czas tak samo i Pis i Kościólek zostanie odsunięty, całkowicie od życia ludzi.

 • racjonalista - niezalogowany 2019-09-05 15:44:07

  Kto tylko rozsądnie patrzy na otaczającą nas rzeczywistość,z łatwością dostrzeże w niej Boza obecność. Wystarczy do tego odrobina wiary i pokory. Nawet jeśli tego ktoś nie dostrzega,to apeluje ,by szacunkiem obdarzac wszystkich. :)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama