Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką – to dobry sposób na wyjście z długów?

Biznes, Kredyt konsolidacyjny dodatkową gotówką dobry sposób wyjście długów - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 04/09/2019 06:59

Posiadanie kilku kredytów już nikogo nie dziwi. Spłacamy raty za mieszkanie czy samochód lub telewizor, a nierzadko jeszcze kilka innych elektronicznych gadżetów. W większości przypadków jest to duże obciążenie dla domowego budżetu. Sytuacja jeszcze bardziej komplikuje się, gdy termin spłaty poszczególnych rat jest inny. By ułatwić sobie spłatę zadłużenia, można sięgnąć po kredyt konsolidacyjny.

Zarządzanie domowym budżetem przy jednoczesnej spłacie kilku rat i pożyczek jest dosyć trudne. Nie można przecież zrezygnować z bieżących potrzeb, a po opłaceniu rachunków i napełnieniu lodówki raty za zobowiązania schodzą na dalszy plan. Dług z każdą chwilą coraz bardziej rośnie, a my zaczynamy poważnie martwić się, czy uda nam się go spłacić. Kredyt konsolidacyjny (zobacz oferty na Totalmoney.pl) to najlepsze rozwiązanie dla osób mających więcej niż jeden kredyt na koncie.

Weź kredyt konsolidacyjny i połącz wszystkie długi w jeden

Konsolidacja pożyczek i kredytów to jeden z najpopularniejszych sposobów jak spłacić dług, kiedy regulowanie rat zaczyna przerastać nasze możliwości. Przy kilku pożyczkach i kredytach na koncie nierzadko po spłacie comiesięcznych rat zadłużonemu zaczyna brakować środków do życia. Połączenie wszystkich lub tylko części zadłużeń w jedno pozwoli uzyskać nowy harmonogram spłat, czyli ustalić nowy termin oddania długu i na nowo dostosować wysokość rat.

Kredyt gotówkowy z dodatkową gotówką na dowolny cel

Ci, którzy mają problem z dopięciem miesięcznego budżetu, mogą sięgnąć po kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką. Takie pieniądze kredytobiorca może wydać na dowolny cel, nie musząc się nikomu z tego tłumaczyć. Kwota, jaką można w ten sposób pozyskać, jest ograniczona i zwykle nie może przekroczyć konsolidowanych zadłużeń lub ich niewielkiej części.

Dobrą informacją dla zadłużonych jest, że kredyt konsolidacyjny przez internet z dodatkową gotówką nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Dlatego nie trzeba obawiać  się wyższego oprocentowania czy innych sposobów na podniesienie całkowitej kwoty kredytu.

Kredyt konsolidacyjny sposobem na wyjście z długów

Mówiąc najprościej, kredyt konsolidacyjny to nowa pożyczka na spłatę poprzednich. W reklamach w telewizji czy internecie często widzi się zachęcająco brzmiące slogany „pomożemy Ci wyjść z długów”. Po kredycie konsolidacyjnym nie można sobie za dużo obiecywać. Trzeba pamiętać, że wydłuża on okres spłaty i zmniejsza ratę, dzięki czemu regulowanie zobowiązań rzeczywiście staje się łatwiejsze, ale jednocześnie zwiększa całkowite koszty kredytu. Jeśli w dodatku pokusimy się o wzięcie dodatkowych pieniędzy, to kwota do zwrotu jeszcze bardziej wzrośnie.

Dlatego kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką jest dobrym sposobem, ale tylko wtedy gdy:

  • ustalony termin spłaty kredytów i pożyczek zbliża się nieubłaganie i nie można go odroczyć,
  • jesteśmy w 100% pewni, że nową pożyczkę spłacimy bez trudu (planujemy zmianę pracy, sprzedaż samochodu czy realizację dużego kontraktu).

Jak obliczyć ratę kredytu konsolidacyjnego?

Chcesz dowiedzieć się, czy rata nowego kredytu rzeczywiście będzie niższa od poprzednich? Przydatnym do jej obliczenia będzie kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Z tym prostym w obsłudze i łatwodostępnym narzędziem wyliczysz wysokość raty nowego kredytu, a przy tym zweryfikujesz, czy wzięcie nowego zobowiązania Ci się opłaci. W pierwszej kolejności wybierz na pierwszy rzut oka atrakcyjną ofertę kredytu konsolidacyjnego, a dopiero potem skorzystaj z kalkulatora. Chodzi o to, by znać jego poszczególne parametry i po ich uwzględnieniu dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić.

Kredyt konsolidacyjny przez internet – jak wziąć?

Nie trzeba nawet ruszać się z domu, aby wziąć kredyt konsolidacyjny. Wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie internetowej kredytodawcy wniosek i złożyć go wraz z dokumentami potwierdzającymi tożsamość i dochód dla oszacowania ogólnej zdolności kredytowej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że również instytucje pozabankowe mają w swoich ofertach propozycje konsolidujące zobowiązania.

Konsolidacja kredytów online nie jest trudna, trzeba jednak mniej więcej wiedzieć, czego się po niej spodziewać. Pomocny w wyborze oferty może okazać się aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych. Porównanie poszczególnych parametrów kredytowych pozwoli wybrać ofertę dostosowaną do naszych potrzeb i realnych możliwości.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką – to dobry sposób na wyjście z długów? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama