Kradzieże, groźby... Nastolatek z Torunia z długą listą przestępstw! [FOTO]

Wiadomości, Kradzieże groźby Nastolatek Torunia długą listą przestępstw! [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Rafał Kowalczyk 26/10/2017 11:11

Policja zatrzymała 18-latka, który mimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne przestępstwa. Za co odpowie przed sądem?

18-latek z Torunia włamywał się, kradł, a nawet groził matce swojej znajomej. Może mu teraz grozić nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze nad tą sprawą pracowali od kilku miesięcy. Zaczęło się od dokonanej przez sprawcę kradzieży przy ul. Słowackiego w Toruniu. Była połowa czerwca tego roku, wcześnie rano.

- Wtedy jeszcze nikomu nieznany sprawca dostał się do wnętrza mieszkania, gdyż właściciele idąc spać nie zamknęli drzwi wejściowych na klucz - mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. - Nastolatek wykorzystując sen właścicielki plądrował kolejne pomieszczenia. Zabrał wtedy walizkę turystyczną, aparat fotograficzny, biżuterię w postaci zegarków i pierścionków, dyktafony, laptopa, tablet, pieniądze w kwocie kilkaset złotych oraz kilka telefonów komórkowych. Wszystko warte kilkanaście tysięcy złotych.

Przez kolejne tygodnie kryminalni przyjmowali zgłoszenia o włamaniach do kolejnych pojazdów. Najczęściej dokonywane były na Chełmińskim Przedmieściu, Bielanach, Osiedlu Mokre, Starym Mieście i Przedmieściu Bydgoskim.

- Wtedy nie było wiadomo, że może chodzić o tego samego sprawcę, choć sposób działania zawsze był podobny - przyznaje Wioletta Dąbrowska z KMP Toruń. - Włamywacz, aby dostać się do wnętrza pojazdu manipulował przy zamkach, nieustalonym narzędziem tak długo, aż udawało mu się go otworzyć. Okazało się, że za wszystkimi tymi czynami stoi ta sama osoba.

Kryminalni ze Śródmieścia udowodnili 18-latkowi włamania do kolejnych aut. Do daewoo lanosa, daewoo tico, opla combo, renault laguny, forda transita  oraz dwóch volkswagenów golfów. Kradł z nich wszystko  co tylko nawinęło mu się w rękę, czyli co właściciele w nich pozostawili. Były wśród tego m.in. ubrania, panel do radia, kamizelka ratownika medycznego, nożyczki fryzjerskie, panel od radia, kasety magnetofonowe, szlifierka, wiertarka, śrubokręt, papierosy, bilon. Czasami takie drobiazgi, które jak sam twierdził po zastanowieniu wyrzucał uznając, że nie będą mu potrzebne. Z jednego z aut skradł nawet dowód rejestracyjny pozostawiony przez kierowcę.

Śledczy wrócili do spraw z poprzedniego okresu i udowodnili mu jeszcze, że kradł w jednej z sieci supermarketów. Tam najczęściej jego łupem padały słodycze, narzędzia a nawet koszyki sklepowe.

Mężczyzna z ust śledczych usłyszał łącznie kilkanaście zarzutów. Policjanci zarzucili mu liczne włamania do pojazdów, kradzieże i groźby. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia. Kryminalni nie wykluczają  jednak dalszego rozwoju w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

policja, toruń, nastolatek - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama