Koszmar mieszkańców się skończy. Drogi w gminie Obrowo zmienią się za 2 mln zł

Inwestycje, Koszmar mieszkańców skończy Drogi gminie Obrowo zmienią - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 29/09/2019 10:00

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych trafi do gminy Obrowo. W ramach rządowego programu na remonty zostanie przekazane 2,5 mln zł.

Fundusz Dróg Samorządowych to program rządowy powołany do koordynowania budowy i modernizacji dróg w całym kraju. 30 sierpnia premier Mateusz Morawiecki podpisał zgodę na realizację wszystkich projektów, które zostały uprzednio zatwierdzone w regionach. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Toruniu oficjalnie potwierdzono podział środków. Najwięcej inwestycji w ramach tego dofinansowania - po trzy - zostanie wykonanych przez powiat toruński oraz gminy: Czernikowo i Obrowo. Szczególnie planowana modernizacja może pomóc mieszkańcom ostatniej z wymienionych jednostek samorządowych. 

Oto drogi i kwoty, które przeznaczono na modernizację: w Kawęczynie - 1 019 693 zł, w Głogowie 900 948 zł oraz 663 072 zł w Szembekowie. – Jest to fantastyczna informacja przede wszystkim dla mieszkańców Kawęczyna, którzy przez ostatnie lata skarżyli się na zły stan dróg. Niedługo ich koszmar się skończy. Przebudowa drogi ułatwi dojazd między innymi do przedszkola „Nad Jordanem” – pisze w mediach społecznościowych Marcin Lewandowski, radny z Kawęczyna. 

W związku z tym, że władze centralne deklarują kontynuowanie programu, możemy spodziewać się, że w przyszłości tempo modernizacji dróg w gminach powiatu toruńskiego będzie szybsze niż do tej pory. Rządowe wsparcie pomoże w pokryciu kosztów, które muszą ponieść lokalne władze.

Na razie nie ma dokładnych informacji, kiedy odbędą się przetargi. Konieczność zmian i usprawnień jest jednak widoczna. Rozwój wsi, rosnąca liczba mieszkańców miejscowości wokół Torunia, a co za tym idzie więcej samochodów na drogach gminny i powiatowych w ostatnich latach stała się utrudnieniem.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina obrowo, fundusz dróg samorządowych, marcin lewandowski, kawęczyn - komentarze opinie

 • gość 2019-09-30 17:19:38

  Marcin Lewandowski jest z Obrowa :)

 • Gość - niezalogowany 2019-10-01 07:46:43

  Super o Brzozowce ani słowa o modernizacji dróg. 6 rok Sliwkowa czeka na asfalt i co rok ten sam tekst w przyszlym roku kladziemy u was asfalt...masakra bloto dziury i kamienie wielkości pomaranczy

 • Gość - niezalogowany 2019-10-01 14:53:53

  Wójt ma wyborców za nic dalej w Szembekowie nic nir robi...

 • Gość ala - niezalogowany 2019-10-07 19:35:18

  A Dzikowo i Chrapy? Poraźka i wstyd!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama