Kontrowersyjny pomysł prosto z Torunia. W naszym mieście rozpoczął się post w nietypowej intencji

Religia, Kontrowersyjny pomysł prosto Torunia naszym mieście rozpoczął nietypowej intencji - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 10/09/2019 11:04

- Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga - zachęcał do udziału w poście w intencji wyników wyborów parlamentarnych redemptorysta o. Jan Król, jeden z najbardziej zaufanych ludzi o. Tadeusza Rydzyka.

Inicjatywa "Modlitwa i post" jest bardzo prosta. Chodzi o to, żeby wybrać - od 8 września do 13 października - jeden dzień, w którym chętny będzie pościć o chlebie i wodzie. Jednak najwięcej kontrowersji budzi intencja - wynik październikowych wyborów.

Ta nietypowa i oryginalna akcja rozpoczęła się w minioną niedzielę (8 września). Dzień nieprzypadkowy, bo w tym dniu Kościół Katolicki obchodził święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie - 13 października - to nie tylko data wyborów, ale także święto Matki Bożej Fatimskiej.

Inicjatorem akcji jest sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, które należy do o. Tadeusza Rydzyka. Do uczestnictwa w "Modlitwie i poście" nawoływał w trakcie niedzielnej homilii redemptorysta o. Jan Król. – Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga. Módlmy się za Polskę, za naszą Ojczyznę - tłumaczył wiernym.

Ojciec Jan Król to jeden z najbardziej zaufanych ludzi ojca Tadeusza Rydzyka. Niektórzy nazywają go nawet "prawą ręką" o. Rydzyka. Król zasiada między innymi w zarządzie sławnej fundacji redemptorysty "Lux Veritatis". Jest także pomysłodawcą sieci telefonii komórkowej "wRodzinie", która skupia sympatyków Radia Maryja.

Kolejny kontrowersyjny pomysł redemptorystów nie może jednak dziwić. Według obliczeń portalu "OKO.press" od 2015 r. - przejęcie władzy przez PiS - z budżetu państwa przez fundacje duchownego przeszło już ponad 214 mln zł. 

(Filip Sobczak)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

modlitwa i post, toruń, rydzyk, król, religia - komentarze opinie

  • gość 2019-09-10 11:49:49

    Ale co dziwi ? Że ludzie modlą się o to aby w Polsce była dobra władza. Też się o to módlcie !!!

  • Benny - niezalogowany 2019-09-10 12:04:28

    Lux Veritatis nie chce stracic milionow :)

  • gość 2019-09-10 12:08:06

    Dlaczego kontrowersyjny? Wolny kraj, modlą się, o co im się podoba, nikomu nie wadzą w ten sposób.

  • gość 2019-09-10 12:16:19

    dlatego kontorwersyjny bo modla sie o wynik pis i kazdy o tym wie to bratanie sie kosciola z polityka

  • gość 2019-09-10 12:18:18

    modlą się o kolejne miliony z mojego portfela i co mam siedzieć cicho? NIe zgadzam się z tym aby moje podatki szły na ludzi, którzy nie szanują innych ludzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-10 12:43:53

    Bardzo dobra intencja , popieram.

  • BB - niezalogowany 2019-09-10 12:56:24

    Kampania wyborcza rozkręca się praniem mózgów!
    Czas rozdzielić kościół od państwa!!!

  • Jaro 1197 - niezalogowany 2019-09-10 13:05:15

    Post powinni zacząć od siebie,,,

  • gość 2019-09-10 13:51:43

    Z tego co wiem to jest rozdział kościoła od państwa

  • Szwederowo - niezalogowany 2019-09-10 17:09:13

    Rozdział kościoła od państwa owszem jest ale w Czechach

  • gość 2019-09-10 23:52:02

    Nie chodzę do kościoła, ale z kolei nie czuję paranoicznego zagrożenia ze strony tego towarzystwa. XXI wiek a ludzie ciągle zdziwieni, że ktoś może myśleć inaczej i robić co uważa za słuszne. Przecież jeśli modlą się do fikcji to jaki wpływ może to mieć na każdego z nas? Niewierzący jednak boja się chyba, że coś może przyjść z zaświatów xD
    Ci co nawołują do tego rozdziału K od P tez maja swoje za uszami i chcieliby nas poprowadzić na swojej smyczy! Takiego wała!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 03:36:45

    A co mieli robić ci Polacy którzy żyli podczas 123-letniej niewoli?? Żałosne są te ironiczne komentarze. Szlachetna inicjatywa. Warto się modlić za swój kraj by rządzili właściwi ludzie, by żyło się na poziomie. To niby takie oczywiste..... jednak nie dla tych komuchów i reszty lewych układów

  • Szwederowo - niezalogowany 2019-09-11 07:16:53

    To właśnie kościół katolicki doprowadził Polskę do tej 123-letniej niewoli

  • Marlenaa - niezalogowany 2019-09-11 09:00:20

    nikt nikogo do niczego nie zmusza, poza tym ja również uważam ze za rządów tej partii jest naszemu społeczeństwu lepiej. Nie kazdemu sie dogodzi ale porównując poprzedni rzad, jestem jak najbardziej za tym co rzadzi teraz. Mysle ze wiele osob tak uwaza

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:11:21

    Dlaczego niewierzącym przeszkadzają modlitwy? Powinno im być to całkowicie obojętne. Często jednak brak wiary idzie w parze z brakiem logicznego myślenia.

  • Szwederowo - niezalogowany 2019-09-11 09:20:40

    Papież Grzegorz 16 nazwał powstańców listopadowy "podłymi buntownikami, nedznikami, którzy pod pozorem dobra powstali przeciw władzy swojego monarchy" (prawosławnego cara). 17 września 1863r. konsystorz(kuria biskupia) wilenski nazwał Powstanie Styczniowe "rokoszem wywołany przez łotrzyków, ludzi nieporządku, przestępców"

  • SZWEDEROWO - niezalogowany 2019-09-11 09:33:07

    To Ty popierasz instytucje, która mordowała rdzennych mieszkańców obu Ameryk organizowała ucieczkę nazistowskich zbrodniarzy(linia szczurów) oraz chroniła pedofilów z Wojtyłą na czele. Więc to raczej u Ciebie widać brak wiedzy i logicznego myślenia.

  • gość 2019-09-11 09:48:58

    Dziwię się tym, którzy protestują. Modląc się nikomu krzywdy nie robią, nikogo nie obrażają. Więc o co chodzi ?
    A jeżeli nie wierzysz w Boga to również nie powinieneś wierzyć, że to coś morze zmienić. Więc po co krzyk.

  • katolik - niezalogowany 2019-09-11 14:39:53

    Ja się modlę aby żaden klecha ani pseudoojciec nie wtrącał się do polityki. Amen

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-09-11 17:01:57

    To bardzo dobra inicjatywa. Modlitwa na pewno nigdy nie zaszkodzi. A wybory to sprawa bardzo ważna. Choć należy pamiętać, że oprócz modlitwy trzeba jeszcze pójść i zagłosować.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 18:45:15

    No zaczyna się niewinnie - czyli modlitwą- a potem?.... Kościół to kościół , a państwo to państwo. Nie powinno się tego ze sobą mieszać. Bo ucierpimy my , szarży ludzie. Wierzę w Boga , ale nie kościół i jego duchownych przedstawicieli.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 08:36:46

  • Mols - niezalogowany 2019-09-12 09:34:20

    Kościół to wspólnota wszystkich wierzących a nie tylko księża jak to niektórzy rozumują. Powinniśmy się modlić o dobre wybory w naszym życiu osobistym oraz o dobro naszej Ojczyzny. Mamy wolną wolę i można modlić się za taką opcję polityczną, która nam odpowiada. Nikt nie stoi z batem! Jestem za partią rządzącą ale szanuję innych i staram się nie oceniać i obrażać myślących inaczej.

Dodajesz jako: |