29°C bezchmurnie

Koniec problemów z wodą w gminie Obrowo. Zakończyła się inwestycja warta 12 mln złotych [FOTO]

Wójt Andrzej Wieczyński spotkał się w Obrowie z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim oraz przedstawicielami Toruńskich Wodociągów, by oficjalnie uczcić zakończenie wspólnej inwestycji.

Chodzi o włączenie gminy Obrowo do sieci Toruńskich Wodociągów. Taki krok ma sprawić, że problemy zarówno z ilością, jak i ciśnieniem wody zostaną rozwiązane. - Do tej pory nie do końca mogliśmy spełniać potrzeby mieszkańców gminy związane z gospodarką wodną - tłumaczy nam Andrzej Wieczyński. - Dlatego bardzo się cieszę z faktu, że udało się doprowadzić do realizacji tych inwestycji. Jednocześnie pragnę przeprosić za niewielkie opóźnienia, które wynikały z przyczyn od nas niezależnych.

Cała inwestycja składała się z dwóch etapów: północnego i południowego. Etap północny to podłączenie gminy do sieci Toruńskich Wodociągów. Zakładał on budowę kolektora wodociągowego i kanalizacyjnego zakończonego dużą przepompownią w Głogowie oraz stacją ciśnieniową. Umożliwiło to doprowadzenie wody do gminy i odprowadzenie ścieków z jej terenu. Ta część planu została zrealizowana już ponad miesiąc temu.

Etap południowy to z kolei budowa pompowni wody oraz tłoczni ścieków w miejscowości Silno. W planie znalazła się także duża przepompownia w Osieku nad Wisłą. - Zakończenie tych inwestycji to rozwiązanie problemów związanych z ciśnieniem i ilością wody oraz kanalizacją. Dzięki temu gmina będzie mogła się dalej rozwijać - dodaje Andrzej Wieczyński.

Cała inwestycja kosztowała około 12 milionów złotych, a jej symbolicznym zakończeniem był moment, w którym Michał Zaleski przekazał Andrzejowi Wieczyńskiemu pamiątkowy kran.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


gmina obrowo, toruńskie wodociągi, inwestycje, andrzej wieczyński, michał zaleski - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się