Powiat toruński, Koniec korków utrudnień Droga krajowa zostanie zmodernizowana - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 17/09/2019 09:32

Rozbudowa infrastruktury stała się dla władz powiatu toruńskiego jednym z kluczowych celów. Teraz w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców podjęto decyzję o przebudowie drogi krajowej nr 10 na terenie gminy Lubicz.

W zeszłym tygodniu w hotelu Rondo w Wąbrzeźnie odbyła się konferencja, podczas której Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Starosta Toruński Marek Olszewski, a także przedstawiciele samorządów debatowali o utworzeniu Centralnego Parku Inwestycyjnego w Dźwierznie. Wcześniej w tym miejscu odbyła się konferencja prasowa, w czasie której padły ważne dla mieszkańców powiatu toruńskiego deklaracje w sprawie DK10.

Szef Ministerstwa Infrastruktury przedstawił program inwestycyjny przebudowy układu komunikacyjnego na trasie DK10 w Lubiczu. Mieszkańcy gminy Lubicz i Obrowo prawdopodobnie godziny spędzone w korkach mogliby już przełożyć na tygodnie. Stąd potrzeba poprawy drożności drogi krajowej na terenie tych gmin jest zrozumiała

– Program inwestycyjny przedstawiony przez Ministra Adamczyka uruchamia środki finansowe budżetu państwa i umożliwia Regionalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy rozpoczęcie przygotowań do inwestycji powiedział Jan Krzysztof Ardanowski. 

W pierwszej kolejności planowane jest udrożnienie ruchu na skrzyżowaniach w Lubiczu Dolnym i Górnym. Później ma zostać zmodernizowana dalsza część trasy, gdzie również pojawiają się korki, czyli w Brzozówce i Dobrzejewicach. – Została wreszcie przełamana niemoc w sprawie modernizacji DK 10 w Lubiczu. To wprawdzie pierwszy etap, budowa dwóch rond na skrzyżowaniach w Lubiczu Górnym i Dolnym, ale wreszcie konkretne działanie  napisał w mediach społecznościowych Starosta Toruński Marek Olszewski.

Opracowano już plan inwestycyjny dla budowy tych rond na przecięciu dróg powiatowych i gminnych z „dziesiątką” w Lubiczu Górnym i Lubiczu Dolnym. Na razie nie ma oficjalnych informacji kiedy przebudowa skrzyżowań miałaby się rozpocząć. Od kilku miesięcy rozważane są także różne koncepcje projektu budowy trasy S10, która miałaby odciążyć drogi lokalne. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. traxelektronik.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Koniec korków i utrudnień? Droga krajowa nr 10 zostanie zmodernizowana komentarze opinie

  • gość 2019-09-17 09:39:34

    czegos nie rozumiem - dlaczego na tym spotkaniu nie było wójta Lubicza? nie zaproszono go? Czy co innego?

  • gość 2019-09-17 09:49:08

    Gmina tylko gada, nie robi nic w tej sprawie. Jestem rozżalony postawą wójta-drogowca. Wiele halasu, zero przełożenia na konkrety. Wiem-idą wybory, minister przyjechał po głosy. Ale tak się dziś załatwia sprawy dla regionu, czy gminy- trzeba korzystać, że są wybory i można ministra ściągnąć i na nim wymóc obietnice. Jeśli gość mówi, że kasa jest zapewniona w budżecie bydgoskiej dyrekcji dróg, to w zasadzie sprawa jest załatwiona.

  • Fred - niezalogowany 2019-09-17 10:10:36

    Kiełbasa wyborcza

  • Szuwarów - niezalogowany 2019-09-17 10:14:00

    Wybory tuż tuż to i trzeba się dobrze sprzedać w mediach?

  • gość 2019-09-17 10:49:17

    Wójt drogowiec sterczał z kawką na skrzyżowaniu, na placu w Lubiczu , przed szkołami i mówił że wszystko źle. Sam nie zrobił nic, sorry popływał kajakiem i wrzucił kilka fotek na fejsa, tego na którym nie ma słowa o modernizacji diesiątki. Słabiutkie to. Nie bez powodu usłyszał od ważnego polityka, publicznie, że nigdy nie powinien zostać wójtem.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-17 11:03:59

    Przypomnijcie co jest 13 października? Do gościa co zarzucał coś wojtowi. To nie jego droga więc G... na niej może robić. A gadać każdy potrafi

  • gość 2019-09-17 11:26:57

    Właśnie, Gość wyżej ma racje...Co wójt, oprócz przypominania o konieczności przebudowy, z czego i tak wszyscy sobie zdają sprawę, może zrobić, jeżeli chodzi o drogę krajową?? Poza tym piszecie, że to kiełbasa wyborcza...może tak, ale na pewno bardziej realna niż budowa s10. Jak się wycofają z tej budowy to już ludzie ich zajadą. Jeżeli jednak te ronda powstaną i coś pomogą, to dobrze bo dojechać do Głogowa, Dobrzejewic czy Obrowa to jest naprawdę wielka sztuka, a tym co muszą to znosić każdego dnia można tylko gratulowac nerwów ze stali

  • Karol - niezalogowany 2019-09-17 11:56:59

    Jestem ciekaw ile miesięcy będą robić 2 ronda na drodze która jest użytkowana CODZIENNIE przez kilka jak nie kilkadziesiąt tysięcy pojazdow. Gdzie zrobią objazdy, drogi zastępcze?

  • gość 2019-09-17 14:29:19

    No jestem w szoku - jak to co wójt może zrobić? Przed wyborami p. Nicewicz, Rakowiecki, Jackiewicz na skrzyżowaniu przekonywali, że chcą i mogą coś zrobić!!!! proszę hejterów z urzędu, żeby nie ściemniali teraz, bo sami w tym brali udział.

  • gość 2019-09-17 14:31:50

    Zaraz, moment- toż Nicewicz sam mówił, że stary wójt Olszowski tylko gadał w sprawie tej drogi, że samo gadanie to za mało. Więc piszecie, że wójt nic nie może, że to nie jego droga-ludzie, ogarnijcie się, trzeba było tego nie pisać w ulotkach wyborczych!

  • gość 2019-09-17 14:33:33

    Dodam jeszcze - że do roboty!!!! łatwo jest krytykę robić, czas na zmiany, sami tak pisaliście. Ja pierniczę, na razie to czas na dalsze zmiany, które tamci zaplanowali. JESTEM ROZCZAROWANY!!! Te korki to bylo coś, co mnie do was przekonalo. Więc róbcie!

  • gość 2019-09-17 14:36:12

    Nie miej pretensji do innych, że uwierzyłeś, że gmina może podjąć decyzję o przebudowie drogi krajowej. To trochę tak jakby jakieś mieszkaniec postanowił sobie nagle, że urząd marszałkowski ma być rozbudowany...nie w jego kompetencjach takie decyzje

  • gość 2019-09-17 14:42:40

    Ale czyżby tak?Mam jedynie pretensje, że dałem się nabrać agitacji wyborczej, najzwyklejszym kłamstwom aktualnie rządzących Lubiczem że da się, że można, że do tej pory nic nie zrobiono, bo gmina się nie starała. No sorki, ale sam DOSTAŁEM KAWĘ przez okno w samochodzie. I obecny wójt SAM MI MÓWIŁ, ŻE ZA ROK KORKÓW NIE BĘDZIE, BO MY SIĘ WEŹMIEMY ZA TO. Uwierzyłem fachowcowi od dróg. I co? teraz okazuje się, że to były tylko takie puste słowa? No ja dziękuję!

  • gość 2019-09-17 15:52:59

    Rozwiązanie tymczasowe w Polsce jest rozwiązaniem na wieki wieków amen. Plus, że komuś chce się tę sprawę przypominać.

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-17 17:47:21

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • Gość - niezalogowany 2019-09-17 17:53:06

    Starosta Olszewski brał udział w rozmowach. Zatem dla mnie obietnica nic nie warta - dokładnie tyle co budowany od co najmniej 17 lat basen w Lubiczu.,....

  • z Bydgoszczy - niezalogowany 2019-09-17 19:06:04

    DK 10 została poważnie zmodernizowa kilka lat temu od Lubicza w stronę Płońska. Poszerzono jezdnię wraz z poboczami, wyprofilowano zakręty, doświetlono przejścia. Tymczasem odcinek Bydgoszcz-Toruń bez modernizacji od wielu lat. Wąskie pobocza i ogromna ilość pojazdów. Nie bez powodu nazywany drogą śmierci.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-17 19:28:53

    Przecież to się nigdy nie zmieni. W Lubicz robi się inwestycje, z których później nie można korzystać. Wielki Amfiteatr g.wno warty, imprezy dalej są na boisku. Tylko kościelny chórek czasem tam śpiewa... Każdy nowy u władzy tylko gada i wytyka nic nie robienie poprzednikowi.

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-18 07:47:43

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • gość 2019-09-18 08:30:07

    Po raz kolejny pytam -0 dlaczego w tych porozumieniach nie ma wojta Nicewicza? Stary Olszewski przynajmniej dopiął po tylu latach swego -że te ronda będą.

  • gość 2019-09-18 08:33:32

    Hau hau - pieski gminne już dostały kość i szczekają. Amfiteatr wam się nie podoba, bo go nie umiecie zagospodarować. Lepszy czas dla Lubicza - czytam ulotkę, najważniejsza sprawa - drogi. I co? I jajco. NIC nie zrobiono, poza ulicą przy prywatnym muzeum w Grębocinie,

  • gość 2019-09-19 12:37:28

    Może za ostro kolego piszesz, ale... z niesmakiem zauważyłem, że faktycznie coś jest na rzeczy z tym przemysłem pogardy skierowanym na tamtego wójta. Jakby komuś zależało, żeby pokazać, że "my słabi, ale oni gorsi".

  • Gość - niezalogowany 2019-09-21 08:21:26

    Naiwni jesteście jak dzieci. Po 4 latach rządów tych kłamców powinniście się juz nauczyć że dla utrzymania władzy gotowi są powiedzieć i obiecać wszystko. Sondaże pokazują że ciemny lud wszystko kupi. Tysiace mieszkań, miliony elektrycznych samochodów, itp. Itd. Bla bla bla....

  • gość 2019-09-22 08:29:27

    O ile mi wiadomo wójt Lubicza i jego ekipa to Nowoczesna.

  • S0 - niezalogowany 2019-09-23 17:56:39

    Pier... przed wyborami. Przy kazdej takiej sytuacji w kraju, jakich nie mało jak w gminie lubicz i obrowo, jeżdzą i obiecują, żeby zyskac glosy naiwnych.. nie dajcie sie nabrać!

  • gość 2019-09-26 07:30:50

    Tak, rok temu nawet kawę dawali przed wyborami-mówię o wójcie Lubicza, wtedy kandydacie. Przed wyborami we łbach ludziom mieszali, a do dziś NICewicz nic nie zrobił.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie