8°C bezchmurnie

Kompletnie pijana nastolatka trafiła do szpitala!

Straż Miejska, Kompletnie pijana nastolatka trafiła szpitala! - zdjęcie, fotografia

Sytuacja wymknęła się spod kontroli!

Do zdarzenia doszło na ul. Legionów w Toruniu, gdzie dwie osoby w miejscu publicznym spożywały alkohol. Zauważyli to strażnicy miejscy. Na ich widok, amatorzy mocnych trunków zaczęli się uciekać.

- Zostali jednak szybko ujęci przez funkcjonariuszy - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Podczas ustalania tożsamości okazało się, że jedną z osób jest 16-to letnia dziewczyna. Była w kiepskim stanie...

- Z uwagi na jej stan upojenia alkoholowego na miejsce zdarzenia zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe - dodaje Jarosław Paralusz. - Decyzją kierownika Zespołu Ratunkowego nieletnia została przewieziona do Szpitala Dziecięcego w Toruniu.

Według przeprowadzanego co cztery lata badania ESPAD (European School Survey Project on Alcohol and Drugs) z 2015 r., którego celem jest monitorowanie używania substancji psychoaktywnych (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze), młodzież najczęściej sięga po piwo, rzadziej są to mocniejsze napoje alkoholowe typu wódka czy wino.

Niepokój może budzić fakt upijania się przez młodzież. Jak wynika z badań, 13 proc. uczniów młodszych oraz 20 proc. starszych przyznało, że przynajmniej raz w życiu upiło się do takiego stopnia, że wystąpiły zaburzenia równowagi, mowy lub nie pamiętało, co się z nimi działo.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, straż miejska, pijana nastolatka - komentarze opinie

  • Gość żal - niezalogowany 2017-12-06 17:18:09

    Zaczęli się uciekać ?

Dodajesz jako: Zaloguj się