Kominki kaflowe znowu modne - do jakich wnętrz je wybrać?

Biznes, Kominki kaflowe znowu modne jakich wnętrz wybrać - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 16/08/2019 07:56

Tradycyjne kominki kaflowe, utrzymane w starym stylu, powracają do wnętrz w nowoczesnych formach. Stanowią połączenie tradycji z nowoczesnością i mogą być ciekawym elementem aranżacji różnych wnętrz.

Przed laty kominki kaflowe zdobiły większość mieszkań w tradycyjnych kamienicach i starych domach. Do niedawna uchodziły jednak za symbol minionego wieku i nie komponowały się z modnymi wnętrzami w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy glamour.

Moda lubi jednak powroty również w branży aranżacji i dekorowania wnętrz – piece i kominki kaflowe powracają w wielkim stylu. Obecnie produkowane modele stanowią nowoczesne systemy cieplne wyposażone we wkład kominkowy.

Nowe „stare” kominki kaflowe

Dzisiejsze kominki kaflowe różnią się od tradycyjnych poprzedników m.in. możliwościami i stylem budowy. Mogą ogrzewać znacznie więcej pomieszczeń, poza tym elementy kominka są produkowane niezależnie od siebie. Dawniej był to słup obłożony kaflami, w którego wnętrzu umieszczono palenisko.

W nowszych palenisko oddziela się szybą – to praktyczne rozwiązanie, gdyż w kaflowych urządzeniach temperatury są dużo wyższe.

Kominki kaflowe - modny trend

Kominki kaflowe stanowią obecnie modny i elegancki element wyposażenia, który pasuje do wielu domów. Do wyboru są nowoczesne systemy grzewcze, ale także stylizowane na te dawne. To przede wszystkim funkcjonalne urządzenie daje ciepło w całym pomieszczeniu, ale też ważny element dekoracyjny.

Kominki kaflowe - jak wybrać?

Aby wybrać odpowiedni model kominka kaflowego, warto sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania. Dawniej służył on jako podstawowe źródło ciepła w domu, obecnie coraz częściej pełni rolę eleganckiej ozdoby. Kominki kaflowe mają na tyle oryginalny design, że zawsze będą wpływać na styl aranżacji.

Do jakich wnętrz warto je wybrać?

Kominki kaflowe w tradycyjnej wersji świetnie harmonizują z wnętrzami urządzonymi w stylu m.in. klasycznym i rustykalnym. W ostatnich latach modne stały się aranżacje zainspirowane dawnymi dworkami i sielskimi wiejskimi posiadłościami, w których duży piec kaflowy stanowił serce domu. Takie urządzenie będzie pasowało do domu z drewnianych bali położonego na wsi, ale też nowoczesnego wnętrza nawiązującego do rustykalnego klimatu.

Z kolei te bardziej nowoczesne modele wpisują się w styl loftowy i skandynawski. Cylindryczne i okrągłe kominki w jednobarwnym kolorze będą designerskim gadżetem, ale też dodadzą im nieco cieplejszego klimatu.

Kominki kaflowe występują w wielu rodzajach, mogą różnić się wkładem, materiałami i designem. Warto rozważyć je jako element aranżacji wnętrza, gdyż zapewniają długotrwały efekt i łączą elegancję, funkcjonalność oraz solidność. Można też zainwestować w renowację starodawnego pieca kaflowego.

Dowiedz się więcej na stronie: https://kratki.com/sklep/pl/category/17/piece-kaflowe

Kominki kaflowe znowu modne - do jakich wnętrz je wybrać? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama