Kolorowy plac zabaw i ogromny pumptruck powstaną w Lubiczu Górnym

Inwestycje, Kolorowy zabaw ogromny pumptruck powstaną Lubiczu Górnym - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 1
Arkadiusz Kobyliński 29/11/2019 10:00

Urząd Marszałkowski nagrodził Lokalną Grupę Działania “Podgrodzie Toruńskie” za skuteczność i zaangażowanie. Kwota 3,2 mln złotych trafi do gmin, na których działa ta instytucja. Wiemy, jak dodatkowe środki wykorzysta gmina Lubicz. 

LGD powstało w 2006 roku z inicjatywy władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych, po to, aby pomagać w poprawie jakości życia mieszkańców. Aktualnie grupa “Podgrodzie toruńskie” działa na terenie gmin: Lubicz, Obrowo i Wielka Nieszawka. Urząd Marszałkowski docenił zaangażowanie i skuteczność przyznając jej dodatkowe 3,2 mln złotych. - Decyzja, by powierzyć w ręce lokalnych społeczności środki na realizację działań odpowiadających na realne problemy i potrzeby mieszkańców okazała się sukcesem. LGD z naszego regionu z wielkim powodzeniem realizują powierzone im zadania i dzięki temu otrzymają dodatkowe środki, które trafią na rzecz mieszkańców danego obszaru – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dodatkowe pieniądze to “nagroda” za skuteczną realizację projektu np. "Urządzenie przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym na potrzeby rewitalizacji społeczno-gospodarczej” prowadzonego w latach 2017-2018 przez Gminę Lubicz, która była elementem “Lokalnego Programu Rewitalizacji”. Dokonano wtedy modernizacji i przebudowy Placu Niepodległości. Zadbano o nowe chodniki, małą architekturę oraz oświetlenie. Powstał również amfiteatr.

Z dofinansowania dla LGD “Podgrodzie Toruński” do każdej z gmin objętych jej działaniem trafi ok. milion złotych. Wiemy na co zamierza je przeznaczyć gmina Lubicz. - Te pieniądze pozwolą nam na zbudowanie w Lubiczu Górnym dodatkowego miejsca rekreacji, w skład którego wejdą plac zabaw dla najmłodszych, pumptrack oraz publiczna toaleta – mówi wójt Lubicza Marek Nicewicz. – Bardzo się z tego cieszę, ponieważ tą inwestycją odpowiemy na potrzeby mieszkańców. 

O planach związanych z tą inwestycją informowaliśmy TUTAJ. Co istotne finansowy bonus z Urzędu Marszałkowskiego musi zostać przeznaczony na działania obejmujące teren uwzględniony we wcześniej wspomnianym “Lokalnym Programie Rewitalizacji”. A ten dotyczy tylko Lubicza Górnego.  Posiadając do dyspozycji bonus w postaci ok. 1 mln zł, możemy go wykorzystać jedynie tak, jak zapisano w programie z 2016 roku – na terenie Lubicza Górnego. - Zrobimy to, mając na uwadze zgłaszane wielokrotnie potrzeby mieszkańców – podkreśla Marek Nicewicz. 

Zgodnie z planami w centrum Lubicza Górnego ma powstać kolorowy plac zabaw dla małych dzieci, duży pumptrack podobny do tego na toruńskim Rubinkowie wraz z wydzielonym ze względów bezpieczeństwa minitorem dla maluchów, a także znane z tradycyjnych skateparków rampy i poręcze dla rolkarzy. Mieszkańcy doczekają się również publicznej toalety w tym miejscu. Wszystko może być gotowe już latem 2020 roku. Pod zdjęciem głównym znajdziecie mapkę z informacjami o wymiarach planowanej inwestycji. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Materiały promocyjne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina lubicz, lubicz górny, marek nicewicz, plac zabaw, pumptack, inwestycje, lgd - komentarze opinie

 • gość 2019-11-28 13:19:54

  Super pomysł, brawo!!! Bardzo dobre wykorzystanie nagrody!

 • Polisz inglisz - niezalogowany 2019-11-30 12:10:16

  Pumptruck czyli ciężarówka z pompkami? Coś jak foodtruck.

 • gość 2019-12-02 13:49:12

  Mam pytanko: na innym portalu wójt mówi o "nagrodzie", a tu o nagrodzie.

 • gość 2019-12-02 13:49:34

  Dokończę pytanko: to jak jest?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama