12°C bezchmurnie

Kolejny zawodnik Get Well Toruń podpisał kontrakt z zagranicznym klubem

Speedway News, Kolejny zawodnik Get Well Toruń podpisał kontrakt z zagranicznym klubem.

Zawodnik Get Well Toruń Daniel Kaczmarek podpisał kontrakt z Piraterną Motala. Dla młodzieżowca toruńskiego klubu będzie to pierwszy sezon w szwedzkiej lidze.

Piraterna Motala to klub ze Szwecji, który w tym roku spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli Elitserien i w przyszłym sezonie wystąpi w Allsvenskan League. Dlatego Daniel Kaczmarek będzie startować pod trochę mniejszą presją i być może dostanie zdecydowanie więcej szans na starty.

Jak informuje portal sportowefakty.pl, kontrakt Kaczmarkowi w Szwecji załatwił Robert Kościecha. "Kostek" ma bardzo dobre kontakty z Piraterną Motala. W przeszłości nie tylko występował w tym klubie, ale był tam nawet kapitanem. Teraz wykorzystał swoje znajomości i pomógł Kaczmarkowi.

Oznacza to, że Daniel Kaczmarek w przyszłym sezonie będzie miał zdecydowanie więcej okazji do jazdy. To dobre informacje dla kibiców i zarządu Get Well Toruń. Niemalże każdy żużlowiec podkreśla, że występy w meczach ligowych są szalenie istotne i powinno być ich jak najwięcej. 

Młody leszczynianin ma w Toruniu coś do udowodnienia. Sezonu 2017 nie zaliczy do udanych, dlatego jako pierwszy zawodnik Get Well Toruń rozpoczął przygotowania do kolejnych rozgrywek. Jacek Frątczak "skoszarował" Kaczmarka w Zielonej Górze. Tam przez najbliższe kilka miesięcy będzie trenować w grupie z Akademią Sportów Walki w Zielonej Górze oraz indywidualnie z trenerem mentalnym.

- Podobne przygotowania do Daniela przejdą pozostali młodzieżowcy Get Well Toruń - tłumaczy Jacek Frątczak. Będą oparte o podobny schemat. Nie ukrywam, że chłopacy będą trenować z trenerami sportów walki, bo w tych dyscyplinach (żużel i sporty walki) jest, wbrew pozorom, dużo punktów wspólnych.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Kolejny zawodnik Get Well Toruń podpisał kontrakt z zagranicznym klubem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się