Kolejny boom inwestycyjny w Toruniu. Miasto sprzedaje działki za prawie 60 mln zł

Biznes, Kolejny inwestycyjny Toruniu Miasto sprzedaje działki prawie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Arkadiusz Kobyliński 18/10/2019 06:00

Do 10 grudnia miasto zamierza sprzedać ponad 48 ha gruntów. Ich łączna cena wywoławcza wyniesie niemal 60 mln zł. 

W najbliższych miesiącach do kupienia będą atrakcyjne lokalizacje położone w różnych miejscach Torunia. - Szykuje się kolejny boom inwestycyjny w Toruniu. Do końca roku miasto planuje sprzedaż 36 działek - informuje Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu. 

Na większości z nich można będzie prowadzić działalność produkcyjną bądź usługową czy też wybudować magazyny i składy materiałów. - W ofercie znalazło się także 6 niezabudowanych działek pod zabudowę jednorodzinną, 4 pod budownictwo wielorodzinne, a także 2 zabudowane nieruchomości w świetnej lokalizacji na Bydgoskim Przedmieściu - dodaje Łukasz Drygalski. 

Do końca października zaplanowano trzy przetargi. Najpierw pod młotek pójdzie teren znajdujący się przy ul. Rybaki 35a. Na działce o powierzchni 0,2986 ha znajduje się budynek dotychczas pełniący funkcje mieszkaniowe oraz gospodarczo-usługowe. Przetarg odbędzie się w piątek (25 października). Termin wpłacania wadium mija 18 października. 

Na wtorek (29 października) zaplanowano dwie licytacje miejskich gruntów. Najpierw o godzinie 10:00 inwestorzy będą mogli pozyskać 8 działek o łącznej powierzchni 4,0630 ha w strefie inwestycyjno-logistycznej Toruń – Wschód. Oferta skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw. Ceny wywoławcze wahają się od 330 000 do 610 000 zł.

Dwie godziny później odbędzie się przetarg na działkę położoną przy Ogrodzie Zoobotanicznym (ul. Ks J. Popiełuszki 6, Rybaki 7), 400 metrów od Starówki. Znajduje się tam budynek mieszkalny z XIX wieku. Za nią trzeba będzie zapłacić co najmniej 800 tys. zł. 

W kolejnych tygodniach licytowane będą nieruchomości położone m.in.: przy ul. Gen. Andersa, Watzenrodego, Poznańskiej, Strobanda, Równinnej. Pełna oferta gruntów inwestycyjnych, informacje o terminach i cenach znajdziecie tutaj.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

biznes, biznes w toruniu, działki, nieruchomości, sprzedaż, przetarg, licytacja - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama