12°C bezchmurnie

Kolejne kontrowersyjne zachowanie Nergala. Posłanka z Torunia składa zawiadomienie do prokuratury

Kolejne kontrowersyjne zachowanie Nergala. Posłanka z Torunia składa zawiadomienie do prokuratury

Do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście właśnie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Adama "Nergala" Darskiego. Złożyła je posłanka PiS z Torunia, Anna Sobecka.

W tym tygodniu Adam "Nergal" Darski opublikował na swoim profilu na Facebook'u kontrowersyjne nagranie z okazji Dnia Kobiet. Na filmiku śpiewał piosenkę trzymając gumowego penisa, do którego była przymocowana figurka Chrystusa. Nagrania nie można już znaleźć w sieci, bo zostało usunięte przez artystę.

Mimo wszystko posłanka PiS z Torunia Anna Sobecka w związku z filmikiem Nergala postanowiła złożyć  zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. 

- Postać Jezusa Chrystusa - syna Bożego jest dla katolików postacią świętą. Jezus Chrystus z całą pewnością nie kojarzy się katolikom w kontekście seksualnym lub fizjologicznym i umieszczanie go w takim kontekście jest dla nich obraźliwe - mówi Anna Sobecka z PiS.

Zdaniem Sobeckiej artysta działał "z winy umyślnej w zamiarze bezpośrednim"" i chciał obrazić uczucia religijne wszystkich katolików. Teraz sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście.

To już nie pierwsza kontrowersyjna sytuacja z udziałem Nergala. Kilka lat temu muzyk podarł Biblię na swoim koncercie. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego. Sędzia uznał, że w tym przypadku nie można mówić o popełnieniu przestępstwa, jednak "działanie Darskiego jako takie nie było akceptowalne, ale nie wyczerpywało znamiona przestępstwa".

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 

Kolejne kontrowersyjne zachowanie Nergala. Posłanka z Torunia składa zawiadomienie do prokuratury komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się