Inwestycje, Kolejne działki naszym mieście pójdą młotek [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Arkadiusz Kobyliński 05/07/2019 08:30

Kolejne działki w Toruniu na sprzedaż. Tym razem do nabycia grunty w Grębocinie nad Strugą, w Kaszczorku oraz przy Szosie Bydgoskiej.

Na 16 lipca 2019 roku zaplanowano kolejny przetarg, podczas którego pod młotek pójdą tereny inwestycyjne w różnych częściach miasta. 

Najmniejsza z zaproponowanych do zakupu nieruchomości znajduje się na osiedlu Kaszczorek, wśród domów jednorodzinnych przy ul. Koguciej 23 A. Jej powierzchnia to 278 m² i jest przeznaczona właśnie pod jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe. Aktualnie pozostaje niezagospodarowana i niezabudowana, a w jej pobliżu przebiegają sieci: wodociągowa, kanalizacyjna i gazowa. Dalej są pozostałe instalacje - elektroenergetyczna, kanalizacji deszczowej i telekomunikacyjna. Mieszkańcy osiedla mogą również korzystać z pobliskich punktów usługowych i przedszkola. Cena wywoławcza działki to 80 000 zł. Termin wpłacania 5 000 zł jako zabezpieczenia warunków przetargu mija 9 lipca 2019 r. 

Kolejna propozycja związana z jednorodzinnym budownictwem mieszkaniowym dotyczy kilku nieruchomości przy ulicach Przelot i Ciekawej na dynamicznie rozwijającym się osiedlu Grębocin nad Strugą. W tym miejscu, w ostatnich latach powstały duże osiedla wielorodzinne Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, mieszkania komunalne oraz prywatne wspólnoty mieszkaniowe. Poza tym w północno-wschodniej części Torunia rozwija się działalność usługowa i handlowa. Dużym udogodnieniem jest też bliskość węzła autostradowego A1. Miasto wystawiło na sprzedaż 5 działek, których powierzchnie wahają się od 1500m² do ponad 2000m², a ceny mieszczą się od 290 tys. zł do 360 tys. zł. Najtańsze są położone pod adresem Przelot 23 i Przelot 23A. Najdroższa znajduje się przy Ciekawej 6. W ulicach Przelot i Ciekawa dostępne są wszystkie sieci: gazowa, wodociągowa, kanalizacyjna, elektroenergetyczna i telekomunikacyjna. Wadium w wysokości 20 000 zł należy wpłacić najpóźniej do 9 lipca 2019 roku. 

Ostatnia z wystawionych na sprzedaż nieruchomości to ciekawe rozwiązanie dla inwestorów. Chodzi o działkę o powierzchni 2863 m² przeznaczoną pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. To grunt przy Szosie Bydgoskiej 7, a położenie jest jego niewątpliwym atutem. Teren znajduje się w sąsiedztwie parku miejskiego oraz blisko obiektów usługowo-handlowych i nowo powstającego centrum handlowego, 1,5 km od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. 

W obrębie nieruchomości znajduje się objęty ochroną konserwatorską budynek o powierzchni użytkowej 69m², jednak plan dopuszcza zmianę jego użytkowania np. na obiekt dozoru. Nieruchomość posiada niezbędne uzbrojenie w sieci: wodociągową, energetyczną i gazową. W zasięgu są też sieć telekomunikacyjna i kanalizacja sanitarna. Dojazd do niej odbywa się od ul. Szosa Bydgoska. Cena wywoławcza została oszacowana na 2.100.000 zł. Wadium w wysokości 150 000 zł należy wpłacić do 10 lipca 2019 r.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

działki, sprzedaż, przetarg, kaszczorek, bydgoska, grębocin - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama