Kobiety z milionami. Oto najbogatsze torunianki!

Biznes, Kobiety milionami najbogatsze torunianki! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 02/11/2019 10:00

Tygodnik Wprost po raz szósty opublikował ranking 50 najbogatszych Polek. Wśród nich są reprezentantki Torunia i okolic.

Dominika Kulczyk, to niekwestionowana liderka rankingu. Wprost oszacował jej majątek, i tu uwaga, na 9 mld zł. Kwota, trzeba przyznać, zwala z nóg. Najbogatsza Polka to wspólnie z bratem Sebastianem spadkobierczyni zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka.

Całkiem nieźle ma się też numer dwa na liście, czyli Barbara Komorowska z majątkiem wycenionym na 2 mld zł. To od pierwszych liter jej imienia i nazwiska pochodzi nazwa Bakoma. Podium zamyka Grażyna Kulczyk - 1,7 mld zł. Kiedyś najbogatsza Polka, dzisiaj przedstawiana jako matka najzamożniejszej kobiety w kraju - czytamy w Tygodniku Wprost.

W pierwszej "50" nie brakuje też reprezentantek naszego miasta i okolic. 400 mln, tyle wynosi majątek Wiesławy Herby, która w rankingu znalazła się na 17. miejscu. To wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej toruńskiej spółki Neuca i członek komitetu audytu.

Firma jest największym w Polsce hurtowym dystrybutorem leków, a także największym przedsiębiorstwem w Toruniu pod względem przychodów. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Wraz z mężem tworzyła i zarządzała firmą Torfarm S.A. (dziś Neuca), przechodząc przez wszystkie szczeble struktury organizacyjnej.

W latach 2001-2003 pełniła funkcję Dyrektora Generalnego, a następnie Operacyjnego (2003-2004). Do stycznia 2004 roku była prokurentem Torfarm S.A.. W marcu 2004 roku powołana do Rady Nadzorczej na stanowisko przewodniczącego. Ukończyła IV edycję programu Management 2002 prowadzonego przez Kanadyjski Instytut Zarządzania.

W zestawieniu uwzględniona została też Grażyna Karkosik. Żona i partnerka biznesowa rekina polskiej giełdy Romana Karkosika posiada majątek o wartości 94 mln zł, co dało jej 41. miejsce. Najbardziej wartościowym składnikiem ich wspólnego majątku jest Grupa Boryszew. Są właścicielami m.in. klasycystycznego pałacyku w Kikole pod Torunie. Sama kontroluje udziały w spółkach giełdowych: NFI Krezus, Alchemii i Skotanie. 

W rankingu znajdują się nie tylko kobiety biznesu. Nie brakuje też sportowców - a należą do nich Anna Lewandowska czy Agnieszka Radwańska. Aby znaleźć się na tegorocznej liście trzeba było zgromadzić majątek o wartości minimum 52 mln zł. 

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

najbogatsze polki, ranking wprost, karkosik, herba, neuca, toruń - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 11:24:30

    Trzeba poznać taką dupeczkę, z kasiorką...ustawiony jesteś do końca życia :)

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 11:25:30

    Gdzie takie bogate dupeczki się bawią w Toruniu????

  • Gość - niezalogowany 2019-11-03 09:44:05

    Ja bym się załapał ale Wałęsa nie oddał mi 100 milionów. A niech ma jak mu mało.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama