Kładka dla pieszych świeci pustkami. Czy to była konieczna inwestycja?

Inwestycje, Kładka pieszych świeci pustkami była konieczna inwestycja - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 03/06/2018 10:06

Z kładki dla pieszych, która prowadzi do dworca kolejowego Toruń-Miasto korzysta niewiele osób.

Dziennikarze Oto Toruń postanowili sprawdzić, jaką popularnością cieszy się kładka dla pieszych nad ul. Lubicką. Efekt? Ruch pieszy zarówno o godz. 7:00, 15:00, jak i o 19:00 był taki sam: ani jednej żywej duszy. Może akurat to był zły dzień. Niestety, nie... Bo kładkę dla pieszych pod lupę wzięliśmy także kolejnego dnia i było dokładnie to samo, czyli nikogo tam nie spotkaliśmy.

Także pasażerowie MZK, którzy czekali w pobliżu na tramwaj potwierdzają słabe zainteresowanie ze strony mieszkańców nowoczesną konstrukcją.

- Przechodzę w pobliżu kładki praktycznie codziennie i rzadko kiedy spotykam ludzi, którzy by z niej korzystali - mówi portalowi Oto Toruń pani Maria. - Mimo wszystko, nie uważam by to były pieniądze wyrzucone w błoto. Wygląda to nowocześnie.

Rzeczywiście, konstrukcja robi wrażenie: 3 windy osobowe, 144 m kw. powierzchni chodnika na kładce, 300 m kw. powierzchni kładki i schodów. Poza tym bardzo ładnie się prezentuje. Cała inwestycja, czyli kładka dla pieszych wraz z przebudową torowiska na odcinku od pl. 18 Stycznia do al. Solidarności pochłonęła ponad 52 mln zł. Zadanie zostało wykonane w ramach projektu BiT City, na który dostaliśmy kasę ze środków unijnych.

Na otwarciu kładki, które odbyło się w październiku 2015 roku, przyszedł tłum toruńskich VIP-ów, więcej chyba już tak dużo ludzi w tym miejscu nie było...

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Kładka dla pieszych świeci pustkami. Czy to była konieczna inwestycja? komentarze opinie

 • gość 2018-06-03 11:02:58

  Grunt, żeby wszystko "wyglądało nowocześnie" . Dług rośnie a gospodarz kochany przeleci jeszcze z trzy kadencje. Świadomość obywateli po prawie trzydziestu latach "wolności" taka sama jak i przed. A ilu to mamy tych młodych po studiach ekonomicznych co to mieli zmieniać rzeczywistość? Tabuny, ale jak się walczy o papierek zamiast o wiedzę, to pozostaje nam "nowocześnie wyglądające" powolne gnicie. Gratulacje.

 • piotr - niezalogowany 2018-06-03 21:42:00

  No i co w zwiazku z tym? - Może dałoby się do tematu coś dołożyć, może hala przy ul. gen. Bema jest za duża, albo nowy most za dlugi?

 • gość 2018-06-04 15:54:14

  Jeśli usunięto by przejście dla pieszych obok kładki (które jest tam kompletnie zbędne) i przeniesiono by to przejście na drugą stronę skrzyżowania, to może kładka miała by w końcu większy sens.

 • gość 2018-06-04 17:51:08

  WYSTARCZY ZMODERNIZOWAĆ LINIĘ KOLEJOWĄ Z TORUNIA DO TRÓJMIASTA PRZEZ GRUDZIĄDZ - URUCHOMIĆ SZYBKIE LOKALNE POŁĄCZENIA I RUCH POWRÓCI - KADKA SIĘ ZAPEŁNI. Kiedy nie ma pociągów to i nie będzie podróżnych. Tak samo alternatywne połączenie z Warszawą - Toruń - Nasielsk - Warszawa. RUCH POWRÓCI.

 • Gaga85 - niezalogowany 2018-06-04 18:18:02

  Jak zrobia dworzec na sensownym poziomie to i beda chetni do korzystania z kladki.
  Dworzec jest w oplakanym stanie i to jest wstyd dla Torunia! W samym centrum miasta a taka poraza.Zreszta dworzec wschodni tez lepiej nie wyglada.

 • sceptyk - niezalogowany 2018-06-04 23:42:53

  A ja korzystam z tej kładki i jestem mega zadowolony. Problemem nie jest kładka, tylko ... stan dworca Toruń MIASTO!!! Wstyd na całą Polskę ...

 • gość 2018-06-20 16:57:40

  Gdyby tak jeszcze przedłużyć kładkę na drugi brzeg... to dopiero byłby na niej ruch!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama