Kierowca jechał po chodnikach na Chełmińskim Przedmieściu!

Sprawy kryminalne, Kierowca jechał chodnikach Chełmińskim Przedmieściu! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 27/01/2018 15:21

To, co wyrabiał za kółkiem 31-letni mężczyzna, nie mieści się w głowie!

Toruńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, który 30 lipca zeszłego roku - zdaniem śledczych - prowadził auto pod wpływem silnych środków psychotropowych.

Tego dnia na Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu ten kierowca jechał zygzakiem, wpadał na krawężniki, a nawet poruszał się autem po chodnikach! O tych niebezpiecznych manewrach poinformowana została policja, która zbadała Andrzeja B. po kątem jego trzeźwości oraz zawartości w ślinie narkotyków. I co się okazało?

- W organizmie zatrzymanego do kontroli mężczyzny wykryty został tramadol o zawartości 627,4 ng/ml oraz zolpidem o zawartości 380 ng/ml - mówi Andrzej Kukawski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Zolpidem to organiczny związek chemiczny z grupy imidazopirydyn o właściwościach nasennych podobnych do działania banzodiazepinu. Po przyjęciu standardowej dawki konieczne jest zapewnienie co najmniej 7-8 godzin nieprzerwanego snu, aby nie pojawiły się zaburzenia sprawności psychomotorycznej. U oskarżonego stężenie zolpidemu było 21-krotnie wyższe niż dawka terapeutyczna.

- Zolpidem należy do związków działających podobnie do alkoholu i jest środkiem psychotropowym w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - dodaje prokurator Andrzej Kukawski.

Z kolei tramadol to opioidowy lek o działaniu przeciwbólowym, stosowany w silnych bólach, ale używany także do celów niemedycznych, jako środek psychoaktywny wywołujący pobudzenie, poprawę nastroju lub senność, oszołomienie czy zaburzenia równowagi. 

Stężenie tramadolu u Andrzeja B. odpowiadało co prawda dawce terapeutycznej, ale ulotki informacyjne preparatów zawierają informację, że podczas ich stosowania nie należy wsiadać za kółko samochodu.

Oskarżony przyznał się do winy. Mężczyźnie grozi teraz kara ograniczenia wolności, grzywna oraz do dwóch lat więzienia.

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, jechał po chodnikach, akt oskarżenia, kierowca - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama