29°C bezchmurnie

Kibice Elany Toruń i prezes na wojennej ścieżce. Czy Jarosław Więckowski poda się do dymisji?

- W tej chwili klub Elana Toruń pilnie potrzebuje nowego prezesa, który wie jak zarządza się klubem piłkarskim - pisze w liście otwartym Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń. Ale prezes Jarosław Więckowski, wbrew pojawiającym się plotkom, rezygnować nie zamierza.

Relacje najzagorzalszych kibiców Elany Toruń z prezesem klubu Jarosławem Więckowskim już od dłuższego czasu pozostają napięte, ale po ostatnim meczu ósmej kolejki II ligi - Elana Toruń kontra Widzew Łódź - jest jeszcze gorzej. Dlatego fani żółto-niebieskich postanowili opublikować list otwarty, w którym sugerują, że Elana potrzebuje nowego prezesa.

Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń pisze między innymi, że prezes ulega wszystkim sugestiom ze strony służb mundurowych. To właśnie policja zabroniła fanom żółto-niebieskich wniesienia na ostatni mecz ligowy tak zwanych sektorówek, czyli wielkich flag rozwijanych na całym sektorze stadionu sportowego. Zdaniem mundurowych mogą one posłużyć do ukrycia tożsamości uczestnika imprezy.

- Oczywiście Pan Jarosław W. umywa ręce i „nic na to nie może” a „służby porządkowe” widząc brak reakcji klubu idą krok po kroku dalej wprowadzając dalsze utrudnienia. Są to zaostrzenia uderzające bezpośrednio w grono najwierniejszych fanów Elany i mające na celu utrudnienie realizacji jakichkolwiek opraw na meczach naszej ukochanej drużyny - pisze Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń.

Prezes Elany Toruń Jarosław Więckowski w towarzystwie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

SKET twierdzi również, że policja jest odpowiedzialna za zamieszanie przy sektorze C, przez który na mecz wchodzili najzagorzalsi kibice Elany Toruń. - To nie policja powinna decydować o niezrozumiałym zamknięciu bramy i zaniechaniu dalszego wpuszczania kibiców na stadion pomimo posiadania przez nich biletów - piszą "Elanowcy". 

W liście kibice apelują do prezesa, żeby podał się do dymisji, bo „Elana Toruń pilnie potrzebuje nowego prezesa, który wie jak zarządza się klubem piłkarskim”. Po opublikowaniu stanowiska SKET w środowisku piłkarskim pojawiły się głosy, że Więckowski odejdzie z klubu, jednak w rozmowie z naszym dziennikarzem prezes stwierdził, że nie zamierza rezygnować ze swojej funkcji. Natomiast na pytanie, czy ulega wszystkim sugestiom ze strony służb mundurowych, przyznał, że musi realizować zapisy ustawy o organizacji imprez masowych.

Jarosław Więckowski został prezesem Elany Toruń na początku 2017 roku. Pod jego rządami klub wywalczył awans do II ligi oraz zdobył Regionalny Puchar Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wcześniej był dyrektorem Wydziału Sportu i Turystyki w toruńskim magistracie.

(Redakcja)

fot. Adam Zakrzewski/UMT

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Kibice Elany Toruń i prezes na wojennej ścieżce. Czy Jarosław Więckowski poda się do dymisji? komentarze opinie

 • dexter - niezalogowany 2018-09-07 16:31:55

  słuchałem jego "występu" dwa razy i ...ręce mi opadły. Równie dobrze ja mogę zostać prezesem... Rozmowa z przedszkolakiem :/ chociaż przedszkolaki są bardziej kreatywne ;) Zmiana Prezesa, ELANA zmiana prezesa!!!

 • fucker - niezalogowany 2018-09-07 16:37:29

  dla mnie ten czlowiek jest skonczony.....

 • gość 2018-09-08 05:24:19

  Jestem zdania że kibice mają prawo wyrażać swoje poglądy, ale "cesarz" jest jeden i to cesarz ustala warunki a nie plebs. Zakładając że kierowcom nie podobają się przepisy bo są rygorystyczne.. nie oni są od ustalania przepisów i porządku.

 • gość 2018-09-09 15:59:27

  wymiesc takich kibicow .J ak beda placic na klub tyle zeby starczylo to ok.Ale jak miasto doklada to niech sie wala

Dodajesz jako: Zaloguj się