Szkoły i licea, Kampania #zawódsztos ruszyła podtoruńskich gminach [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal ototorun.pl 03/04/2019 10:23

Ruszyła promocja toruńskich szkół branżowych i technicznych w okolicznych gminach. Pracownicy Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu odwiedzą w najbliższych dniach ponad 100 szkół w mieście i całym regionie.

Trwa kampania Centrum Wsparcia Biznesu zachęcająca do nauki w technikach i branżówkach. W kwietniu obejmie ona także miejscowości leżące na terenie powiatu toruńskiego. Przedstawiciele CWB przygotowali niezbędnę informacje, aby podczas spotkań w placówkach zaprezentować możliwości i szanse wynikające z kształcenia zawodowego.

W najbliższych dniach kampania powinna dotrzeć do szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z Torunia oraz miejscowości: Złejwsi Wielkiej, Rzęczkowa, Górska, Łążyna, Przysieka, Siemonia, Cierpic, Małej Nieszawki, Aleksandrowa Kujawskiego, Ciechocinka, Łubianki, Brąchnowa, Pigży, Warszewic, Wybcza, Grzywna, Kończewic, Sławkowa, Zelgna, Pluskowęs, Głuchowa, Chełmży, Łysomic, Turzna, Ostaszewa, Świerczynek, Lubicza, Lubicza Górnego, Gronowa, Grębocina, Młyńca Pierwszego, Lubicza Dolnego, Złotorii, Brzozówki, Dobrzejewic, Łążyna, Obrowa, Osieka n/W, Czernikowa, Makowisk, Mazowsza, Steklina i Osówki.

Materiały, które będą udostępnione zainteresowanym uczniom i ich rodzicom to katalogi i ulotki z ofertą edukacyjną 10 szkół branżowych i technicznych w Toruniu. Są one wyposażone w specjalny kod odsyłający do strony www.torun.direct/zawodsztos, gdzie znajdują się wszystkie potrzebne informacje. Celem spotkań oprócz zaprezentowania placówek i zawodów, których naukę będzie można rozpocząć w nowym roku szkolnym, jest również zmiana stereotypów dotyczących kształcenia zawodowego. Jak podkreślają doradcy edukacyjni z CWB szkoła branżowa lub technikum nie zamyka drogi do dalszej edukacji na uczelniach. Prezentują oni także najbardziej poszukiwane na rynku pracy zawody i zarobki wynikające z pracy w danym fachu.

W toruńskich szkołach oprócz oferty edukacyjnej zostaną też przeprowadzone krótkie lekcje przedsiębiorczości, które w przystępny sposób wyjaśnią jak założyć własny biznes oraz aktywizują młodzież do podejmowania ciekawych inicjatyw.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

szkoły branżowe, technika, #zawódsztos - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama