21°C bezchmurnie

Kamionki, Zalesie, Okonin, Bydgoskie. Gdzie nad wodę i w jakich cenach?

Relaks, Kamionki Zalesie Okonin Bydgoskie Gdzie wodę jakich cenach - zdjęcie, fotografia

Trwają wakacje, a pogoda robi się coraz lepsza. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić gdzie najlepiej wybrać się w regionie nad wodę.

KAMIONKI

To chyba ulubione miejsce mieszkańców regionu. Jeśli jest ciepło, to jest tam niezwykle dużo ludzi. Oczywiście plaża jest strzeżona przez ratowników WOPR. Dodatkowym plusem są autobusy, które uruchomili toruńscy urzędnicy. Do Kamionek można pojechać w cenie biletów MZK. Na miejscu za wstęp trzeba zapłacić 7 złotych, parkingi również są płatne.

ZALESIE

Kolejną plażą, która jest w lato oblegana przez torunian i nie tylko jest Zalesie. Woda nad jeziorem Chełmżyńskim jest oczywiście strzeżona i jest tam bezpiecznie. Do Zalesia nie kursują autobusy, ale można tam dojechać bardzo dobrą ścieżką rowerową albo samochodem. Wstęp jest bezpłatny, jednak trzeba zapłacić za parking.

OKONIN

Uwielbiana przez mieszkańców Torunia jest również plaża w Okoninie. Z naszego miasta jest około 30 kilometrów, ale warto się tam wybrać, bo jest to jedno z najczystszych jezior w Polsce. To też raj dla wędkarzy, którzy mogą łowić tam wiele gatunków ryb. Plaża jest oczywiście strzeżona. Zresztą w tym jeziorze żyją nawet raki! Dlatego jest czego chronić.

BYDGOSKIE PRZEDMIEŚCIE

Od 22 czerwca mieszkańcy naszego miasta mogą wykąpać się także na Bydgoskim Przedmieściu. Powstał tam kompleks basenów. W jego skład wchodzą trzy niecki o wymiarach: 12x25 m i głębokości 1,5 m - dla dorosłych, 12x25 m i głębokości 1,2 m - dla dorosłych i młodzieży oraz 6x12 m i głębokości 0,6 m - dla dzieci. Oprócz nich na Bydgoskim Przedmieściu postawiono także między innymi przebieralnie czy dodatkowe miejsca rekreacji - plac zabaw, siłownię zewnętrzną oraz boisko do piłki siatkowej. Za bilet ulgowy trzeba zapłacić 5 złotych, a za normalny 10.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Kamionki, Zalesie, Okonin, Bydgoskie. Gdzie nad wodę i w jakich cenach? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-21 12:49:48

  7zl.za plaże w kamionkach. To jakaś kpina. Czemu Zalesie potrafi być darmowe? Cztero osobowa rodzina wyda za samo wejście prawie 3 dychy.

 • Gośćolina - niezalogowany 2018-07-21 23:12:36

  Litości. Jak mozna ciągle brac pieniądze za plaże w Kamionkach.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-22 08:53:27

  Nie wiem jak teraz ale kiedyś w Okoninie nad jeziorem też pobierano opłatę za wejście na plażę.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-23 14:43:21

  W Okoninie za wejście na plażę wstęp płatny 7 zł

Dodajesz jako: Zaloguj się