Kamień węgielny wmurowany. Ruszyła budowa Panattoni Park Toruń II [FOTO]

Biznes, Kamień węgielny wmurowany Ruszyła budowa Panattoni Toruń [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 26/09/2019 14:46

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Toruń II. Dziś (26 września) wmurowano kamień węgielny pod dużą inwestycję europejskiego lidera rynku powierzchni przemysłowych.

Panattoni Park Toruń II powstaje bezpośrednio przy drodze krajowej nr 80, zaledwie 2 km od węzła Lubicz, który łączy się z autostradą A1 i drogą ekspresową S10. Od centrum Torunia dzieli go niecałe 10 km, co gwarantuje przyszłym pracownikom wygodny transport. – Bliskość dynamicznie rozwijającego się Torunia zapewnia napływ pracowników, w tym wyspecjalizowanej kadry managerskiej - mówi Dorota Jagodzińska, Managing Director Panattoni Europe. 

Harmonogram realizacji inwestycji jest następujący. Najpierw powstanie hala o powierzchni blisko 16 500 m kw. Jej budowa ma zakończyć się w marcu 2020 roku. W tym budynku zostało już “zaklepane” 5 000 m kw. dla firmy zajmującej się sortowaniem przesyłek. Później przyjdzie czas na urządzenie drugiej, większej hali. Razem mają zajmować powierzchnię 57 500 m kw. Co ważne przestrzeń magazynowa jest tak zaprojektowana, żeby w razie potrzeby dostosować ją do wymagań przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Dla wygody wynajmujących przewidziano też stworzenie biur, placów manewrowych i miejsc parkingowych.

– Z radością witam firmę Panattoni Europe w Toruniu. Rozmiar inwestycji i fakt, że inwestor wybrał właśnie Toruń, wskazuje na to, że posiadamy wysoki potencjał gospodarczy, stwarzamy odpowiednie warunki do inwestowania i rozwoju w naszym mieście. Toruń to dobre miejsce dla biznesu – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

O atrakcyjności tej lokalizacji świadczy nie tylko bliskość naszego miasta, ale też bezpośredni dostęp do najistotniejszych szlaków handlowych. Łączą one ważne ośrodki przemysłowe - Śląsk i Trójmiasto, a także wschodnią i zachodnią część kraju. - Autostradę uzupełnia rozbudowana sieć drogowa, kolejowa i wodna - podkreśla Dorota Jagodzińska.

W procesie inwestycyjnym Panattoni Europe aktywnie współpracowało z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – miejską jednostką odpowiedzialną za wspieranie biznesu.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. CWB

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

panattoni park toruń ii, toruń, centrum dystrybucyjne, inwestycja, cwb, panattoni europe - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama