9°C pochmurno z przejaśnieniami

Kadrowe zamieszanie w toruńskim sądzie. Prezes zrezygnował z posady przez naciski?

Partie Polityczne, Kadrowe zamieszanie toruńskim sądzie Prezes zrezygnował posady przez naciski - zdjęcie, fotografia

W tym tygodniu sędzia Jerzy Naworski zrezygnował z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Toruniu.

Jerzy Naworski był prezesem Sądu Okręgowego w Toruniu nieco ponad dwa lata. Co ciekawe, został powołany na to stanowisko 1 maja 2016 roku przez ministra Zbigniewa Ziobrę. 

W zeszłym tygodniu Naworski spotkał się z wiceministrem Łukaszem Plebiakiem. W trakcie rozmowy panowie nie umieli dojść do porozumienia. Jak informuje rzecznik Sądu Okręgowego w Toruniu sędzia Justyna Kujaczyńska-Gajdamowicz, Naworski miał "odmienną wizję zarządzania w stosunku do wymagań wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka".

Zdaniem Naworskiego, wiceminister sprawiedliwości Łukasz Plebiak (pierwszy z lewej) miał wywierać na nim nacisk.

Prezes toruńskiego sądu nie chciał się zgodzić na powołanie wiceprezesa Sądu Okręgowego w Toruniu oraz sędziów wizytatorów, których miał wskazać Plebiak. Naworski nie uległ tym naciskom i w tym tygodniu postanowił złożyć rezygnację ze swojej funkcji. 

W dniu rezygnacji toruńscy sędziowie przyjęli jeszcze wotum zaufania wobec Naworskiego. Nie było żadnego głosu sprzeciwu. Jednak prezes i tak postanowił wyprowadzić się ze swojego biura. Ale funkcję będzie pełnić do czasu przyjęcia jego rezygnacji przez ministra sprawiedliwości.

Jerzy Naworski to toruński sędzia, orzeka w sprawach gospodarczych. Jest bardzo dobrze znany przez środowisko akademickie. To doktor habilitowany i profesor nadzwyczajny UMK. Wykłada przedmioty związane z  prawem na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Kadrowe zamieszanie w toruńskim sądzie. Prezes zrezygnował z posady przez naciski? komentarze opinie

  • gość 2018-05-30 13:18:17

    Bardzo przykra sprawa. Pan Profesor Naworski jest bardzo dobrym wykładowcą, uprzejmym, pomocnym, posiada ogromną wiedzę i doświadczenie oraz jest autorytetem wśród młodzieży akademickiej. Nic tylko życzyć mu wytrwałości w swoich postanowieniach i powodzenia w rozwoju kariery.

  • Zbyszek - niezalogowany 2018-05-30 15:30:05

    Jurek, gratuluje odwagi i postawy ! Zachowałeś twarz i uznanie tych co Ciebie znają i szanują Twoja wiedzę . A to najwazniejsze

Dodajesz jako: Zaloguj się