4°C zamglenie

Już w niedzielę Regionalny Kongres Kobiet w Toruniu [PROGRAM]

Wydarzenie, niedzielę Regionalny Kongres Kobiet Toruniu [PROGRAM] - zdjęcie, fotografia

Ponad pół tysiąca kobiet weźmie udział w Pierwszym Regionalnym Kongresie Kobiet w Toruniu.

13 maja w Centrum Kultury Dwór Artusa (początek godz. 11:00) odbędzie się pierwsza edycja Regionalnego Kongresu Kobiet w Toruniu, a hasłem przewodnim tego wydarzenia ma być Kobieta Aktywna. Na Kongresie spotkają się różne środowiska kobiet.

- W sześciu panelach z wyjątkowymi gośćmi porozmawiamy aktywnie, w kobiecym gronie o polityce, nauce, tolerancji, przedsiębiorczości, kulturze i działalności społecznej - zapowiada pomysłodawczyni Kongresu Monika Gotlibowska.

Nie zabraknie ciekawych gości i pasjonujących tematów. Do Torunia przyjadą m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, była europosłanka Joanna Senyszyn, obecna będzie też radna Torunia Sylwia Kowalska. To uczestniczki pierwszego panelu pn. Kobiety w polityce. Początek w samo południe.

Następnie przyjdzie czas na panel Kobiety w nauce. Tu możemy się spodziewać silnej reprezentacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, to m.in. dr hab. prof. UMK Aldona Glińska-Neweś, dr hab. prof. UMK Alicja Chruścińska, czy dr hab. Aleksandra Seklecka.

Potem jeszcze kobiety będą dyskutować o tolerancji, przedsiębiorczości, kulturze i sprawach społecznych - szczegółowe informacje znajdziecie poniżej - grafika z harmonogramem.

Wstęp na Kongres Kobiet jest bezpłatny. Należy się jednak zarejestrować - szczegóły znajdziecie KLIKNIJ TUTAJ. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje znajdziecie na profilu FB Regionalny Kongres Kobiet w Toruniu.

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


regionalny kongres kobiet w toruń, dwór artusa - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się