15°C bezchmurnie

Już w najbliższy weekend koncerty gwiazd na dożynkach pod Toruniem

Zbliżają się dożynki gminne pod Toruniem, na których dla fanów zagrają dwie gwiazdy polskiej muzyki.

Mowa o dożynkach nad jeziorem w Kamionkach Małych (gmina Łysomice), które odbędą się już w niedzielę 9 września. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13:00 mszą świętą połączoną z tradycyjnym pochodem korowodów dożynkowych. Półtorej godziny później przyjdzie czas na część oficjalną, czyli powitanie gości przez włodarzy gminy, uroczyste przekazanie chleba przez starostów i dzielenie się nim. Następnie w centrum uwagi znajdą się najstarsi i najmłodsi, a to za sprawą wyróżnień dla rolników-seniorów oraz występów uczniów.

Zabawa rozpocznie się od mocnego akcentu - występu legendy polskiej muzyki, czyli słynnych Czerwonych Gitar. Muzycy na polskiej scenie pojawiają się już od ponad pół wieku, a ich największe przeboje są popularne wśród kolejnych pokoleń. Czerwone Gitary stworzyły wiele kultowych piosenek, w tym między innymi “Takie ładne oczy”, “Anna Maria” czy “Dozwolone od lat osiemnastu”.

To jednak niejedyny hitowy koncert, jaki zaplanowali organizatorzy. O 21:00 bowiem na scenę wyjdzie kolejna gwiazda - tym razem discopolowy zespół Weekend. Grupa muzyczno-taneczna słynie głównie z hitu “Ona tańczy dla mnie”, lecz w swoim repertuarze mają dużo więcej popularnych piosenek. “Za miłość mą”, “Na fali”, “Najarana Anka”, “Za każdą chwilę z Tobą” - to tylko niektóre z nich.

Atrakcji nie zabraknie również między koncertami. W tym czasie rozstrzygną się dożynkowe zabawy i konkursy. Natomiast po występach odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Podsumowaniem imprezy będzie zabawa taneczna, która rozpocznie się o 22:30 i potrwa do późnych godzin nocnych.

(Mateusz Srebniak)

fot. pixbay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


gmina łysomice, weekend, disco polo, czerwone gitary, dożynki, piotr kowal - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się