Już niedługo w Toruniu pojawią się elektryczne hulajnogi

Inwestycje, niedługo Toruniu pojawią elektryczne hulajnogi - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 08/07/2019 14:36

W Toruniu czekamy na rower miejski, a tymczasem wszystko wskazuje na to, że już niedługo po naszym mieście pojeździmy także elektrycznymi hulajnogami.

Elektryczne hulajnogi to w Polsce hit ostatnich miesięcy. Te oryginalne jednoślady pojawiły się między innymi w Poznaniu, w Warszawie czy we Wrocławiu. Od razu wzbudziły ogromne zainteresowanie, ale także kontrowersje. Polskie prawo bowiem nie precyzuje zasad poruszania się na hulajnogach. Dlatego użytkownicy tych urządzeń to piesi i nie mogą jeździć po ścieżkach rowerowych. To wbrew pozorom poważny problem. W miastach, gdzie wprowadzono taki rodzaj transportu dochodziło i wciąż dochodzi do wielu zdarzeń na chodnikach. 

Nic więc dziwnego, że minister infrastruktury Andrzej Adamczyk już zapowiedział, że jego resort wprowadzi przepisy dotyczące elektrycznych hulajnóg. Minister nie zdradza na razie szczegółów, ale jest świadomy, że e-hulajnogi muszą być traktowane jak pojazdy.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że przemieszczanie się na e-hulajnogach już niedługo będzie możliwe także w Toruniu. Z naszych informacji wynika, że znalazła się firma, która jest zainteresowana świadczeniem takich usług. Elektryczny jednoślad będzie można wypożyczyć za pomocą specjalnej aplikacji i zostawić go w dowolnym miejscu. Na razie firma nie chce zdradzać więcej szczegółów. Do tematu będziemy oczywiście wracać.

Na początku czerwca elektryczne hulajnogi pojawiły się u naszych sąsiadów - w Bydgoszczy. Jednak... bardzo szybko musiały zostać odesłane do naprawy. Okazało się, że usługa geolokalizacji w aplikacji nie pokrywała się z faktycznym położeniem pojazdu na ulicy. Teraz e-hulajnogi muszą przejść specjalny serwis, po którym mają wrócić na ulice Bydgoszczy.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

elektryczne hulajnogi w toruniu, toruń, e-hulajnogi, firma - komentarze opinie

 • Fred - niezalogowany 2019-07-08 20:13:40

  To miejmy nadzieje, ze wladza nie pozwoli na tą firmę z Bydgoszczy :)

 • gość 2019-07-08 21:21:20

  Boże broń, oby nie wprowadzono. To juz nawet na chodnikach nie będzie się można czuć bezpiecznie. To nie dość, że rozjeżdżają nas wariaci w samochodach na przejściach i chodnikach.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-09 04:04:55

  Jak chodzisz jak ślepa kurwa to się nie dziw że cię jakiś samochód może przejechać, królową na przejściach dla pieszych nie jesteś.

  Wy się tak zachowujecie, jak byście mieli zawsze pierwszeństwo, na szczęście to ma się niedługo znicz i to wy piesi będziecie ustępować pierwszeństwa.

 • Wyrzyk - niezalogowany 2019-07-09 08:29:07

  Bylem w Warszawie możesz zostawić gdzie chcesz bo jak się rozładuje to jest niepotrzebna i walają się wszędzie na mostach trawnikach na środku ścieżek rowerowych. Zdecydowanie lepsze rowery bardziej ekologiczne i trwałe hulajnoga niebezpieczna

 • gość 2019-07-09 08:40:42

  Przedostatni komentarz: całe sedno polactwa - chamstwo, buta, brak szacunku dla innych. Nie dziwota, że na Zachodzie mają nas za podludzi. Wróciłem niedawno z Hiszpanii i tam nawet jak kierowca ma ostro pod górkę to prawie zawsze ustąpi pierwszeństwa. Tu nawet nie chodzi o ustępowanie pierwszeństwa, ale jeżeli dochodzi do potrąceń nawet w miejscach wyłączonych z ruchu samochodowego to zastanów się baranie jaki poziom inteligencji reprezentujesz. Do czego ci tak spieszno, siedzisz przed komputerem z ptakiem w garści? Ulżyło ci tym chamskim komentarzem?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-09 10:25:34

  W takim wypadku pierwszemu też nie powinno się spieszyć jak mamy tak rozumować... Poza tym bardziej chodzi o to że na niektórych przejściach kierowca ma małe pole widzenia na chodniki i w ogóle, a pierwszy oczywiście ma problem z myśleniem i wchodzi na ulicę jak do siebie. Jestem za tym żeby ustępować jak najwięcej ale myśleć muszą dwie strony, a nie zawsze zwala się na tych wrednych kierowców co nie długo będą musieli mieć oczy nawet w tyłku. Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2019-07-09 10:36:44

  W takim wypadku pierwszemu też nie powinno się spieszyć jak mamy tak rozumować... Poza tym bardziej chodzi o to że na niektórych przejściach kierowca ma małe pole widzenia na chodniki i w ogóle, a pierwszy oczywiście ma problem z myśleniem i wchodzi na ulicę jak do siebie. Jestem za tym żeby ustępować jak najwięcej ale myśleć muszą dwie strony, a nie zawsze zwala się na tych wrednych kierowców co nie długo będą musieli mieć oczy nawet w tyłku. Pozdrawiam

 • gość 2019-07-11 12:02:03

  Hulajnogi elektryczne to super sposób na przemieszczanie się i ochronę środowiska. Miałem okazję jezdzić w Warszawie i jest super, nie jest drogo, hulajnoga dosyć szybka i jakoś nikt nie ucierpiał, bo uwaga: ludzie mają oczy, słuch - wiedzą zeby zejsc, ale tez kierowca musi byc uwazny. Skąd w was tyle jadu? Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem hulajnóg do Torunia i na pewno będę stałym użytkownikiem :) A jak nie chcecie to potem płaczcie, że emisja CO2 w Toruniu jest duża.

 • gość 2019-07-13 14:34:36

  was pojebało wszystkich najlepiej to niech torun nic nowego nie robi i stoi w miejscu w łeb się pierdolnijcie mariusze i grazynki 30 lat... wprowadźcie to prosze

 • gość 2019-07-25 07:41:00

  Cieszę się, że Toruń dołącza do światowego trendu współdzielenia. Zamiast 10 000 hulajnóg prywatnych wystarczy 1000 - potężna oszczędność dla środowiska i miejsca na ulicach. Z tego co wiem mają się też pojawić elektryczne skutery. Zamiast 10 000 prywatnych samochodów - 100 skuterów - zajmuje mniej miejsca, nie zanieczyszcza środowiska, na światłach jest zawsze pierwsza. Sama ekonomia i ekologia. Natomiast rzeczywistym problemem może być brak kultury niektórych użytkowników pojazdów - złe parkowanie, zajeżdżanie pieszym. Niestety z tym samaym spotykamy się u kierowców samochodów i rowerów. Kulturę wynosi się z domu, lub po prostu jest się prostakiem.

 • gość 2019-08-21 16:55:09

  Nie mogę się doczekać, zamiast bawić się w duży rower, raz dwa i jest się na miejscu. Można zostawić pod domem, a nie dygać nie wiadomo gdzie. Dla tych co się boją, że będzie jeszcze niebezpieczniej, już jest, bo piesi, kierowcy samochodów i rowerzyści to DEBILE. Mówię to jako osoba, która jest każdym z nich. Hulajnoga to tylko rozwój w dalszą stronę, a to, że są ludzie niebezpieczni nie oznacza żeby stać dalej w miejscu. Zamiast grać ofiarę po prostu dbajmy o siebie, mówmy na głos jak coś nam się nie podoba. Bezpieczne miasta tworzą ludzie, nie przedmioty martwe )

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama